Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Energa: Cena w wezwaniu PKN Orlen odpowiada wartości godziwej

4
Podziel się:

Cena akcji proponowana w wezwaniu PKN Orlen odpowiada wartości godziwej akcji, ocenił zarząd Energi.

Energa: Cena w wezwaniu PKN Orlen odpowiada wartości godziwej

Na początku grudnia PKN Orlen ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 414 067 114 tj. wszystkich akcji wyemitowanych przez Energa S.A. o wartości nominalnej 10,92 zł każda. Cena akcji w wezwaniu została określona na 7 zł za jedną sztukę.

Data zakończenia przyjmowania zapisów została wyznaczona na na 9 kwietnia 2020 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia zarówno akcji zdematerializowanych, jak i niezdematerializowanych to 15 kwietnia, a dzień rozliczenia transakcji - 20 kwietnia 2020 r.

"Wzywający traktuje tę transakcję jako inwestycję strategiczną i długoterminową. Zgodnie z treścią wezwania, zamiarem wzywającego jest stworzenie zintegrowanego koncernu typu multi-utility, powstałego w wyniku połączenia działalności wzywającego oraz spółki, zdolnego do efektywniejszego działania na coraz bardziej konkurencyjnym rynku paliwowym i energetycznym, przy jednoczesnym zwiększeniu odporności połączonego biznesu na ryzyka i wahania rynkowe. Wzywający planuje realizację strategicznych inwestycji rozwojowych, takich jak rozwój odnawialnych źródeł energii czy digitalizacja produkcji, pozwalających na dalsze zwiększenie innowacyjności i rentowności spółek. Mając na uwadze powyższe, zarząd uważa, że wzywający zamierza rozwijać dotychczasową działalność spółki zgodnie z obecnym profilem jej działania" - czytamy w komunikacie.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Mati M
3 lata temu
To skandal. Te dwa nowe prezesiątka to marionetki Obajtka i tak im kazał. To kryminał powinien być.
Misio Pysio
3 lata temu
Uwaga ogłaszam wezwanie na akcje ORLEN po 10 zł. Proszę mi po tyle sprzedać bo ja tak chcę.
Akcjonariusz
3 lata temu
Ludzie nie oddawajcie akcji za 7 zł bo ktoś chce za tyle kupić.
Bert 70
3 lata temu
7 zł netto???