Notowania

energetyka
27.02.2020 15:29

Energa Obrót ma siódmą ugodę z farmą wiatrową ws. praw majątkowych

Energa Obrót - spółka zależna Energi - i jeden z pozwanych przez nią kontrahentów, w sposób polubowny zakończyły wszelkie spory dotyczące trzech ramowych umów sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia, podała spółka. Warunki ugody wpływają neutralnie na wynik finansowy.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Strony ugody postanowiły nie kontynuować współpracy w zakresie nabywania praw majątkowych na podstawie umów kwestionowanych przez Energa Obrót SA" - czytamy w komunikacie.

Warunki, na jakich zawarto ugodę wpływają neutralnie na wynik finansowy Energa Obrót, podano także.

"Jest to siódma ugoda zawarta przez Energa Obrót SA z pozwanymi farmami wiatrowymi. Łączna moc obiektów, których dotyczą zawarte ugody, stanowi około 57,5% łącznej mocy zainstalowanej wszystkich pozwanych farm wiatrowych" - czytamy dalej.

We wrześniu 2017 r. Energa podała, że Energa-Obrót zaprzestała realizacji 22 ramowych umów sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia z wytwórcami energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) i zdecydowała o wszczęciu postępowań sądowych i arbitrażowych, których przedmiotem ma być ustalenie nieistnienia stosunków prawnych. Energa szacowała wtedy, że może dochodzić ok. 600 mln zł z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia jej kontrahentów w czasie realizacji 22 ramowych umów.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2020

Podną i kopalnie i elektrownieTo co zamierza zrobić Minister Sasin łącząc górnictwo z energetyką doprowadzi do krachu i energetykę i górnictwo. Nie wiem jak dotychczas zdrowa … Czytaj całość

27-02-2020

PawelZdrowe zasady rozumiem przez 0zł dotacji w obu gałęziach?. Czy tniemy tylko węgiel?

Rozwiń komentarze (2)