Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Energa Obrót ma siódmą ugodę z farmą wiatrową ws. praw majątkowych

2
Podziel się:

Energa Obrót - spółka zależna Energi - i jeden z pozwanych przez nią kontrahentów, w sposób polubowny zakończyły wszelkie spory dotyczące trzech ramowych umów sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia, podała spółka. Warunki ugody wpływają neutralnie na wynik finansowy.

Energa Obrót ma siódmą ugodę z farmą wiatrową ws. praw majątkowych

"Strony ugody postanowiły nie kontynuować współpracy w zakresie nabywania praw majątkowych na podstawie umów kwestionowanych przez Energa Obrót SA" - czytamy w komunikacie.

Warunki, na jakich zawarto ugodę wpływają neutralnie na wynik finansowy Energa Obrót, podano także.

"Jest to siódma ugoda zawarta przez Energa Obrót SA z pozwanymi farmami wiatrowymi. Łączna moc obiektów, których dotyczą zawarte ugody, stanowi około 57,5% łącznej mocy zainstalowanej wszystkich pozwanych farm wiatrowych" - czytamy dalej.

We wrześniu 2017 r. Energa podała, że Energa-Obrót zaprzestała realizacji 22 ramowych umów sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia z wytwórcami energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) i zdecydowała o wszczęciu postępowań sądowych i arbitrażowych, których przedmiotem ma być ustalenie nieistnienia stosunków prawnych. Energa szacowała wtedy, że może dochodzić ok. 600 mln zł z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia jej kontrahentów w czasie realizacji 22 ramowych umów.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Pawel
4 lata temu
Zdrowe zasady rozumiem przez 0zł dotacji w obu gałęziach?. Czy tniemy tylko węgiel?
Podną i kopal...
4 lata temu
To co zamierza zrobić Minister Sasin łącząc górnictwo z energetyką doprowadzi do krachu i energetykę i górnictwo. Nie wiem jak dotychczas zdrowa branża energetyczna może się na to zgodzić. Górnictwo powinno doprowadzić do upadku trwale nierentowne kopalnie , dokapitalizować te zdrowie a energetyka powinna uwolnić się od kopalń wegla kamiennego i prowadzić działalno$ć na zdrowych zasadach ekonomicznych. A tak nawiasem gdzie są związki zawodowe w elektowniach i elektrociepłowniach ? Jak mogą się zgadzać na tak niekorzystne dla nich decyzję? Koszmar.