Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
03.03.2020 11:45

Energa Operator ogłosiła przetarg na ok. 600 tys. inteligentnych liczników

Energa Operator ogłosiła przetarg na dostawę 593 tysięcy inteligentnych liczników jednofazowych i trójfazowych. Po zakupie ich liczba wzrośnie do ponad 1,5 mln, podała spółka. Oznacza to, że już niebawem z tego typu urządzeń korzystać będzie ponad połowa klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowoczesne liczniki przystosowane będą do potrzeb prosumentów, umożliwiając im szybszy montaż mikroinstalacji OZE. Urządzenia, poza zdalnym pomiarem w czasie rzeczywistym, eliminującym ryzyko ewentualnych błędów odczytowych, pozwalają na bieżące monitorowanie i lepsze zarządzanie zużyciem energii, podano.

"Nowoczesne liczniki stosowane przez Energę Operatora, są ważną częścią wdrażanej inteligentnej sieci dystrybucyjnej. Ułatwiają prawidłowe prognozowanie zarówno zużycia, jak i produkcji energii, w coraz bardziej popularnych mikroinstalacjach. Poprzez zdalną transmisję umożliwiają realizację takich usług jak aktualizacja grupy taryfowej w przypadku zmiany umowy przez odbiorcę czy powiadomienie operatora o błędach technicznych takich jak brak napięcia" - czytamy w komunikacie.

W związku z trwającą koniunkturą na rynku mikroinstalacji Energa Operator wybierając nowe urządzenia pomiarowe, postawiła na liczniki dwukierunkowe, które liczą zarówno pobraną energię, jak i tę wprowadzoną do sieci przez przydomowe źródło wytwórcze.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

NikodemWiadome właścicielsko banki centralne nadprodukowały makulaturę banknotową i teraz trzeba wszystko zresetować światowym krachem finansowym przy pomocy … Czytaj całość

03-03-2020

z Angliigdzie jest prepaid energy ??

Rozwiń komentarze (2)