Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Energa podłączyła do sieci ponad 12,5 tys. mikroinstalacji w II kw. 2020 r.

1
Podziel się:

Energa Operator - spółka zależna Energi - podłączył ponad 12,5 tys. mikroinstalacji w II kw. 2020 r. i łącznie niemal 20 tys. w całym I półroczu, podała spółka. Obecnie w sieci spółki energię elektryczną wytwarza blisko 50 tys. tego typu źródeł, tj. ponad trzy razy więcej niż w tym samym okresie rok temu.

Energa podłączyła do sieci ponad 12,5 tys. mikroinstalacji w II kw. 2020 r.
bEDihVDV

"Łączna moc zainstalowana pracujących w sieci Energi Operatora mikroinstalacji wynosi już około 342 MW. Większość z nich stanowi fotowoltaika. Poza fotowoltaiką, w tej kategorii źródeł wytwórczych, energię elektryczną wytwarza również 30 instalacji wiatrowych, 81 elektrowni wodnych, 13 biogazowni oraz 22 mikroźródła wykorzystujące różne metody produkcji energii. W pierwszym półroczu 2020 roku łączna moc zainstalowana mikroinstalacji wzrosła o ponad 140 MW" - czytamy w komunikacie.

Energa Operator sukcesywnie przystosowuje swoją infrastrukturę do dynamicznie zmieniającego się rynku energii, opartego w coraz większym stopniu na rozproszonych źródłach OZE. Firma poszukuje również innowacyjnych rozwiązań m.in. w ramach międzynarodowych projektów, takich jak Upgrid czy projekt EUniversal, który wkrótce wkroczy w fazę realizacji, podano także.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,35 GW. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 11,48 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r. Od 30 kwietnia 2020 r. właścicielem 80% akcji Energi jest PKN Orlen.

bEDihVEy
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Xyz
rok temu
Nawet jesli przykryjemy caly kraj panelami fotowoltanicznymi to niestety ale huta na tym pradzie nie da rady pracowac