Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Energa: Rezerwa z tyt. odroczonego podatku obniży wynik za 2019 r. o 102 mln zł

0
Podziel się

Energa stwierdziła konieczność utworzenia rezerwy z tytułu odroczonego podatku dochodowego w wysokości 102 mln zł, która obniży skonsolidowany wynik netto za 2019 r., podała spółka.

Energa: Rezerwa z tyt. odroczonego podatku obniży wynik za 2019 r. o 102 mln zł
bErBocJN

"W ramach prac nad przygotowaniem skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2019 rok, działając zgodnie z KIMSF 23 Niepewność co do traktowania podatkowego dochodu, zidentyfikowana została konieczność utworzenia rezerwy z tytułu odroczonego podatku dochodowego w wysokości 102 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Rezerwa ta dotyczy ewentualnych przyszłych zobowiązań podatkowych Energa Finance AB (publ), spółki zależnej utworzonej w celu przeprowadzenia emisji euroobligacji, mogących powstać w związku z różnicami kursowymi zaistniałymi w momencie spłaty pożyczek udzielonych spółce-matce.

"Szacowany wpływ powyższego zdarzenia na skonsolidowany wynik netto Grupy Energa za 2019 rok wynosi -102 mln zł. Jest to zdarzenie o charakterze niegotówkowym, pogarszające wynik netto bez wpływu na wynik EBITDA" - czytamy dalej.

bErBocJP

Energa planuje publikację skonsolidowanego raportu rocznego za 2019 r. na 28 maja br.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

bErBocKq
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)