Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Robert Kędzierski
|

Energa wystąpiła do KNF o cofnięcie wniosku o wycofanie z obrotu na rynku regulowanym GPW

0
Podziel się:

Energa wystąpiła do Komisji Nadzoru Finansowego o cofnięcie wniosku o wycofanie z obrotu na GPW oraz umorzenie postępowania dotyczącego zezwolenia na wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym - podała Energa w komunikacie opublikowanym w środę.

Energa wystąpiła do KNF o cofnięcie wniosku o wycofanie z obrotu na rynku regulowanym GPW
Energa wycofała istotny wniosek (GETTY, NurPhoto)

Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił 21 marca 2024 roku apelację Energi w sprawie wycofania akcji z obrotu na GPW.

Oznaczało to, że został utrzymany wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku z listopada 2022 r., który uchylił uchwałę NZW Energa z 29 października 2020 roku w sprawie wycofania z GPW ponad 269 mln akcji koncernu. Proces koncernowi wytoczyli akcjonariusze mniejszościowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co dalej po konferencji w Szwajcarii. "Konsekwentne przyduszanie Rosji"

Energa wycofała wniosek

Batalia prawna pomiędzy spółką Energa a grupą jej drobnych akcjonariuszy trwała od 2020 roku. Spór dotyczył kontrowersyjnej decyzji o wycofaniu akcji Energi z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych, podjętej podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w październiku 2020 roku. Inwestorzy, reprezentowani m.in. przez prezesa Fundacji "To, co najważniejsze" Jana Trzcińskiego, zdecydowali się zaskarżyć uchwałę, uznając ją za naruszającą ich interesy.

W listopadzie 2023 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku przychylił się do argumentów akcjonariuszy i uchylił sporną uchwałę. Energa nie zgodziła się z tym werdyktem i wniosła apelację. Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego, który po rozpatrzeniu stanowisk obu stron ostatecznie oddalił odwołanie spółki w marcu 2024 roku. Tym samym utrzymano w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)