Notowania

budownictwo
16.01.2019 10:44

EPP planuje zakup sześciu nowych nieruchomości w 2019 r.

EPP planuje zakup sześciu nowych nieruchomości w 2019 r., podała spółka. Otwarcie Galerii Młociny jest zapowiadane na II kw. br.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Z zadowoleniem oczekujemy zwiększenia naszej powierzchni najmu o kolejne 184 000 m2 w lokalizacjach handlowych wysokiej jakości. Ten rok będzie kolejnym etapem umacniania naszej pozycji jako dominującego gracza na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski" - powiedział prezes EPP Hadley Dean, cytowany w komunikacie.

Otwarcie nowej inwestycji EPP, Galerii Młociny, zapowiadane jest na II kw. br.

"Nasza flagowa nieruchomość w Warszawie będzie perłą w koronie naszego portfolio" - dodał Dean.

W ub.r. EPP przyniosło inwestorom na giełdzie w Johannesburgu (JSE) roczną stopę zwrotu w wysokości 21%. Oznacza to najwyższy wynik wśród spółek indeksu nieruchomości na tym parkiecie i stanowi znaczącą różnicę w porównaniu do rocznego wskaźnika referencyjnego indeksu (SAPY) na poziomie -25%, podano także w komunikacie.

"Ten korzystny wynik potwierdza skuteczność strategii rozwoju spółki. Koncentracja na nieruchomościach handlowych zlokalizowanych w Polsce daje nam wyraźną przewagę nad konkurentami, posiadającymi ekspozycję także na innych rynkach, które nie są tak mocne jak rynek polski" - stwierdził prezes. 

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 19 obiektów handlowych, sześć biurowych oraz dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835 000 m2. Projekty EPP zlokalizowane są w 20 największych miastach w Polsce. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) i Luksemburgu (Euro MTF).

 

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz