Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Erbud: To dobry moment na rozważenie akwizycji w Niemczech

0
Podziel się

Erbud bardzo pozytywnie ocenia efekty działalności w Niemczech w I kw. 2020 r. i uważa, że to dobry moment na rozważenie akwizycji w działalności serwisowej na tamtejszym rynku. Pozwala na to dobra pozycja gotówkowa spółki, poinformował prezes Dariusz Grzeszczak.

Erbud: To dobry moment na rozważenie akwizycji w Niemczech
bEqYKLfV

"Dzisiaj firmy niemieckie dają świetne wyniki. Rozważamy różne możliwości, np. przeniesienie części pracowników do Niemiec. Mamy tam sprawdzonych zleceniodawców, którzy muszą i będą inwestować. W Niemczech nie mieliśmy żadnego przestoju, zleceń przybywa. W ogóle Niemcy się świetnie zachowali jako państwo w związku z pandemią" - powiedział Grzeszczak w rozmowie z ISBnews.

"Teraz możemy zacząć rozważać następne możliwości rozwoju w Niemczech. Myślimy zarówno o rozwoju organicznym, jak i może przejęciu. O ewentualnej akwizycji myślimy raczej pod kątem działalności serwisowej. Nie doświadczyliśmy załamania przychodów; mamy również na to gotówkę" - dodał.

Poziom gotówki grupy na koniec marca 2020 roku wyniósł 211 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 439,75 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 600,97 mln zł rok wcześniej.

bEqYKLfX

W komunikacie prasowym Erbud podawał, że w Niemczech spółka GWI miała w I kw. 2020 r. 1,5 mln zł zysku, a IVT 2,1 mln zł zysku.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. miała 2,31 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

bEqYKLgy
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)