Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ewa Łuniewska została przewodniczącą KW Związku Polskiego Leasingu

0
Podziel się:

Prezes ING Lease Polska Ewa Łuniewska podczas ostatniego posiedzenia Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (ZPL) została wybrana na stanowisko przewodniczącej KW ZPL, podał Związek.

Ewa Łuniewska została przewodniczącą KW Związku Polskiego Leasingu
(Adobe Stock)

Nowa przewodnicząca KW ZPL współpracuje ze Związkiem Polskiego Leasingu od 2017 r., kiedy dołączyła do Komitetu Wykonawczego i razem z Marcinem Balickim, prezesem Millennium Leasing, zainicjowała działalność grupy roboczej, koncentrującej się na digitalizacji branży leasingowej. Jako przewodnicząca reprezentuje związek wobec instytucji i partnerów zewnętrznych na rynku krajowym, zajmuje się transformacją statutową Związku Polskiego Leasingu, jak również nadzoruje komunikacje zewnętrzna i wewnętrzna organizacji, podano.

"Komitet Wykonawczy ZPL wypracuje w najbliższym czasie nowe ramy strategiczne organizacji. Zależy nam na tym, aby dobrze reprezentować całą branżę leasingową, która odgrywa kluczową rolę w polskiej gospodarce. Mamy wiele wspólnych priorytetów obejmujących digitalizację procesów leasingowych, aktywne uczestnictwo w tworzeniu ram prawnych, a nawet tworzenie wspólnych platform" - powiedziała Łuniewska, cytowana w komunikacie.

Na czele polskiej organizacji leasingowej stoi Ewa Łuniewska, przewodnicząca KW ZPL i prezes ING Lease Polska, oraz 7 siedmiu prezesów, sprawujących w ZPL funkcje wiceprzewodniczących. Wybrani członkowie KW ZPL odpowiadają za określone obszary działalności polskiej organizacji leasingowej.

Związek Polskiego Leasingu (ZPL) to organizacja reprezentująca 90% rynku leasingu w Polsce, która skupia 29 podmiotów. Związek zrzesza głównie firmy leasingowe, ale także firmy i organizacje związane z rynkiem wynajmu (Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów). ZPL uczestniczy w pracach grup i zespołów roboczych przygotowujących i opiniujących projekty regulacji prawnych dotyczących branży leasingowej. ZPL monitoruje, opiniuje, przygotowuje lub zleca przygotowanie ekspertyz w zakresie regulacji dotyczących leasingu. Na gruncie europejskim Związek jest aktywnym członkiem Leaseurope, organizacji w skład, której wchodzi 45 związków z 32 krajów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)