Notowania

budownictwo
24.06.2019 09:49

Exobud Konstrukcje ma zgodę UOKiK na nabycie części mienia Skanska

Warszawa, 24.06.2019 (ISBnews) - Exobud Konstrukcje ma zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie części mienia Skanska, podał Urząd na Twitterze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 10 kwietnia.

Koncentracja polega na nabyciu przez Exbud Konstrukcje ściśle określonych aktywów należących do Skanska. To składniki materialne i niematerialne będące aktywami Skanska związane z wybranymi obszarami działalności oddziału Exbud Skanska w Kielcach, działającego w strukturach Skanska, podano

Exbud Konstrukcje jest nowo zawiązaną spółką należącą do grupy kapitałowej powiązanej osobowo z Anną Bartela i kapitałowo z firmą budowlaną Anna-Bud w Bilczy. Obszarem działalności firmy jest produkcja konstrukcji metalowych i ich części; produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej; kucie, prasowanie, wytłaczanie i walcowanie metali; metalurgia proszków; obróbka metali i nakładanie powłok na metale oraz obróbka mechaniczna elementów metalowych na terenie Polski oraz docelowo również prowadzenie działalności usługowej na terenie Niemiec w zakresie: produkcji wyrobów w branży metalowej oraz produkcji prefabrykatów.

Skanska należy do Grupy Skanska, w której podmiotem dominującym jest Skanska AB z siedzibą w Sztokholmie. Obszarem działalności firmy jest projektowanie i budowa budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, dróg i autostrad, dróg szynowych i kolei, mostów i tuneli, obiektów inżynierii wodnej oraz innych specjalistycznych obiektów, produkcja kruszyw, produkcja mieszanek mas bitumicznych, wytwarzanie i montaż konstrukcji stalowych, jak i usługi sprzętowe.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz