Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ferrum liczy na 40 proc. zamówień od Gaz-System

0
Podziel się:

Ferrum jest w grupie firm, które podpisały z Gaz-System umowę ramową na dostawę rur, w ramach kontraktu wartego blisko 2,2 mld zł.

Ferrum liczy na 40 proc. zamówień od Gaz-System

Ferrum jest w grupie firm, które podpisały z OGP Gaz-System umowę ramową na dostawę rur, w ramach kontraktu wartego blisko 2,2 mld zł. Spółka liczy na wygranie przetargów na 40 proc. całej sumy, poinformował prezes Ferrum Konrad Miterski.

"Naszą ambicją jest wygranie przetargów na około 40 proc. wartości tej kwoty" - powiedział Miterski, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślił, Ferrum posiada zakład produkcyjny blisko placów budowy gazociągów, jest jedynym w Polsce producentem rur stalowych spełniających wymagania techniczne Gaz-Systemu, a także ma technologię i urządzenia umożliwiające ich kompletne przygotowanie do instalacji, w tym izolowanie.

"Gros zaplanowanych do budowy gazociągów zlokalizowanych jest na południu kraju, co w oczywisty sposób działa na naszą korzyść. Dzięki poczynionym w minionych latach inwestycjom dziś jesteśmy w stanie samodzielnie realizować kompletne zamówienia. Mamy wszelkie atuty w ręku, by zaoferować Gaz-Systemowi najlepszy produkt w najbardziej korzystnej cenie, równocześnie odpowiednio angażując nasze moce produkcyjne, by dalej dynamicznie rozwijać się w innych segmentach rynku" - podkreślił prezes.

Notowania tygodniowe Ferrum

Ferrum spodziewa się pierwszych przetargów na dostawy rur dla Gaz-Systemu jeszcze w II kwartale br.

"Podpisanie umowy ramowej to pierwsza z dobrych informacji, która pozwoli nam na finalizację kolejnych etapów restrukturyzacji spółki, o których mamy nadzieję poinformować rynek w okresie II kwartału" - dodał Miterski.

Grupa kapitałowa Ferrum realizuje działalność w trzech podstawowych segmentach: produkcji rur, konstrukcji spawanych oraz działalności marketingowej i promocyjnej grupa składa się z jednostki dominującej oraz dwóch jednostek zależnych, tj. Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. oraz Ferrum Marketing Sp. z o.o. Ferrum S.A. (do 2005 r. Huta Ferrum) jest notowane na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)