Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Filip Grzegorczyk został powołany na wiceprezesa Grupy Azoty

6
Podziel się

Warszawa, 04.12.2020 (ISBnews) - Rada nadzorcza Grupy Azoty powołała Filipa Grzegorczyka na członka zarządu spółki XI kadencji i powierzyła mu funkcję wiceprezesa zarządu z dniem 15 grudnia 2020 roku, podała spółka.

Filip Grzegorczyk został powołany na wiceprezesa Grupy Azoty
(Flickr)
bDzebXqt

"Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w dużych spółkach kapitałowych na stanowiskach w randze członka zarządu i dyrektora. Doświadczenie zawodowe zdobyte w spółkach o charakterze przemysłowych i jednostkach dominujących struktur holdingowych (energetyka, paliwa, sektor publiczny)" - czytamy w komunikacie.

Filip Grzegorczyk jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk prawnych oraz École de management de Normandie/AESE Business School/Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - tytuł MBA.

W latach 2016-2020 był prezesem Tauron Polska Energia, w latach 2015-2016 - podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, a wcześniej m.in. dyrektorem ds. korporacyjnych Przedsiębiorstwa Obrotu Energią i Paliwami EGW (obecnie Weglokoks Energia), pełnomocnikiem zarządu ds. rozwoju energetyki w Kompanii Węglowej i wiceprezesem Taurona, wymieniono.

bDzebXqv

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.

bDzebXqW
KOMENTARZE
(6)
żona
miesiąc temu
mój mąż jest z zawodu dyrektorem
Popis
miesiąc temu
xD
INSIDER
miesiąc temu
Sami adwokaci i prawnicy w zarządach spółek. Pytam się - po co? To droga do potępienia. Wspomnicie moje słowa.
bDzebXqX
Ubuj
miesiąc temu
Powiedzcie mu żeby kochanek nie zatrudniał bo też odleci.
Góral
4 dni temu
Żenada