Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Filipiński ISOC został właścicielem Silesia Business Park w Katowicach

1
Podziel się:

Filipińska grupa ISOC kupiła dwa budynki (A i B) wchodzące w skład Silesia Business Park w Katowicach, podał Colliers International, który doradzał kupującemu w transakcji. Sprzedający to fundusz zarządzany przez NIAM, jeden z największych skandynawskich prywatnych właścicieli nieruchomości. Tym samym azjatycki inwestor stał się jedynym właścicielem największego istniejącego parku biurowego w regionie Górnego Śląska.

Filipiński ISOC został właścicielem Silesia Business Park w Katowicach

Silesia Business Park to kompleks czterech biurowców klasy A, zlokalizowanych przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Pierwsze dwa budynki (C i D) o łącznej powierzchni najmu 24 600 m2 grupa ISOC zakupiła w grudniu 2018 r. od firmy Skanska, dewelopera projektu. Powierzchnia najmu nowo zakupionych obiektów wynosi łącznie 24 700 m2, podano.

"Zdaniem inwestora, scalenie własności w jednym ręku przyczyni się do uwolnienia potencjału całego parku (prawie 50 000 m2) i pozwoli zintegrować wysokiej jakości obsługę najemców. Jak przyznają Erik Rydstrom z firmy NIAM oraz Piotr Zamkotowicz, reprezentujący fundusz ISOC, realizacja tak ważnej transakcji w okresie pandemii była wyzwaniem, jednak zgrana współpraca wszystkich stron umożliwiła jej sprawne zamknięcie" - czytamy w komunikacie.

W transakcji kupującemu doradzały firmy: Colliers International, Hogan Lovells, Baker McKenzie, CSWP, Arcadis i Infinity Partners, natomiast sprzedającego reprezentowały firmy CBRE, Linklaters oraz EY.

Zakup Silesia Business Park przez grupę ISOC, reprezentowaną w Polsce przez firmę Augusta Cracovia, to kolejna inwestycja filipińskiego gracza na naszym rynku od jego debiutu w grudniu 2018 roku. W ciągu kilkunastu miesięcy polskie portfolio funduszu, wliczając ostatni zakup, wypełniło się nieruchomościami o łącznej powierzchni 130 000 m2 zlokalizowanych w trzech miastach regionalnych: Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zbulwersowany...
rok temu
Sprzedawczyki...tylko kasa...sprzedają Polskie dobra azjatom...