Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
15.04.2020 18:02

Fitch podtrzymał rating IDR Pekao BH na poziomie BBB+, perspektywa negatywna

Fitch Ratings utrzymał oceny ratingowe Pekao Banku Hipotecznego na dotychczasowym poziomie i zmienił perspektywę długoterminowej oceny IDR i krajowej długoterminowej oceny ze stabilnej na negatywną z związku z pandemią COVID-19, podało Pekao.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zgodnie z uzasadnieniem przedstawionym przez Fitch, w związku z pandemią COVID-19, warunki finansowe i biznesowe w Polsce uległy pogorszeniu. W dniu 30 marca 2020 roku, w wyniku zmiany perspektywy oceny środowiska operacyjnego banków ze stabilnej na negatywną, Fitch zmienił perspektywę dla polskiego sektora bankowego ze stabilnej na negatywną, podtrzymując ocenę dla tego sektora na poziomie bbb+" - czytamy w komunikacie.

Oceny ratingowe banku przedstawiają się następująco:

- Długoterminowa ocena IDR: BBB+

- Perspektywa: negatywna

- Krótkoterminowa ocena IDR: F2

- Ocena wsparcia: 2

Krajowa długoterminowa ocena: AA(pol); perspektywa: negatywna;

Krajowa krótkoterminowa ocena: F1+(pol), podano także.

Fitch podkreślił, iż rating Pekao Banku Hipotecznego jest powiązany z ratingiem Banku Pekao, który posiada 100% akcji banku.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2020

Z.Z.Dużo słów z każdej strony, ale bez działania w przyszłości i tak nic się nie zmieni. A przecież poprzednikom i obecnym chodzi tylko o ciągłość władzy.

Rozwiń komentarze (1)