Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Fitch potwierdził rating Szczecina na poziomie A-, perspektywa stabilna

0
Podziel się

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (IDRs) na poziomie A-. Perspektywa ratingów jest stabilna, podała agencja.

Fitch potwierdził rating Szczecina na poziomie A-, perspektywa stabilna
(Flickr)
bErLNmJN

Fitch potwierdził krótkoterminowy rating w walucie zagranicznej (IDR) na poziomie F2. Fitch potwierdził również krajowy rating długoterminowy na poziomie AA+(pol) z perspektywą stabilną oraz krajowy rating krótkoterminowy na poziomie F1+(pol).

"Potwierdzenie ratingów odzwierciedla pogląd Fitch, że wyniki operacyjne oraz wskaźniki długu Szczecina w średnim okresie pozostaną zbieżne z wynikami podmiotów z grupy porównawczej z ratingiem na poziomie A-. Opinia nasza uwzględnia oczekiwane pogorszenie koniunktury gospodarczej wywołane pandemią koronawirusa oraz wcześniejsze decyzje władz centralnych w zakresie obniżenia pierwszego progu podatku od osób fizycznych (PIT) i podwyżek płac nauczycieli" - czytamy w komunikacie.

Fitch ocenia samodzielny profil kredytowy miasta (SCP) na poziomie a-.

bErLNmJP

"Najnowsze dane otrzymane od emitentów z sektora jednostek samorządu terytorialnego (JST) w Polsce nie wskazują na znaczące pogorszenie się ich sytuacji fi nansowej. Jednak zachodzące negatywne zmiany w ich dochodach i wydatkach mogą się pogłębiać w nadchodzących tygodniach i miesiącach z uwagi na spadek działalności gospodarczej oraz niektóre ograniczenia nakładane przez władze centralne, które mogą zostać zaostrzone, bądź wydłużony okres ich obowiązywania" - czytamy dalej.

Ratingi Fitch co do zasady zawierają założenia dotyczące uwarunkowań w przyszłości. Im dłuższy okres trwania pandemii, tym skutki wynikające z ograniczeń działalności gospodarczej będą miały bardziej negatywny wpływ na sytuację fi nansową JST. Fitch będzie monitorować zmiany zachodzące w sektorze i na bieżąco aktualizować założenia dotyczące scenariuszy bazowych i ratingowych emitentów na bazie uzyskiwanych danych ilościowych oraz jakościowych w zakresie spodziewanych wyników oraz głównych czynników ryzyka, podano także.

bErLNmKq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)