Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Fitch potwierdził rating Warszawy na poziomie A-, perspektywa stabilna

0
Podziel się

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowy długoterminowy rating Warszawy (IDR) dla zadłużenia w walucie krajowej na poziomie A- z perspektywą stabilną, podała agencja.

Fitch potwierdził rating Warszawy na poziomie A-, perspektywa stabilna
(Getty Images)
bEpzvEMl

"Potwierdzenie ratingów odzwierciedla pogląd Fitch, że w średnim okresie Warszawa utrzyma solidne wyniki operacyjne oraz bezpieczne wskaźniki długu, pomimo oczekiwanego pogorszenia koniunktury gospodarczej wywołanego pandemią koronawirusa oraz wcześniejszymi decyzjami władz centralnych w zakresie obniżenia pierwszego progu PIT i podwyżek płac nauczycieli" - czytamy w komunikacie.

Fitch ocenia Samodzielny Profil Kredytowy (SCP) miasta na poziomie aa.

"Najnowsze dane otrzymane od emitentów z sektora JST w Polsce nie wskazują na znaczące pogorszenie się ich sytuacji finansowej. Jednak zachodzące negatywne zmiany w ich dochodach i wydatkach mogą się pogłębiać w nadchodzących tygodniach i miesiącach z uwagi na spadek działalności gospodarczej oraz niektóre ograniczenia nakładane przez władze centralne, które mogą zostać zaostrzone, bądź wydłużony okres ich obowiązywania. Ratingi Fitch co do zasady zawierają założenia dotyczące uwarunkowań w przyszłości. Im dłuższy okres trwania pandemii, tym skutki wynikające z ograniczeń działalności gospodarczej będą miały bardziej negatywny wpływ na sytuację finansową JST" - czytamy dalej.

bEpzvEMn

Fitch będzie monitorować zmiany zachodzące w sektorze i na bieżąco aktualizować założenia dotyczące scenariuszy bazowych i ratingowych emitentów na bazie uzyskiwanych danych ilościowych oraz jakościowych w zakresie spodziewanych wyników oraz głównych czynników ryzyka, zapowiedziano także.

bEpzvEMO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)