Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
05.03.2020 17:43

Fitch umieścił rating IDR dla ING BSK na liście 'pod obserwacją kryteriów'

Fitch Ratings umieścił rating IDR dla ING Banku Śląskiego na liście ratingów "pod obserwacją kryteriów" (ang. Under Criteria Observation, UCO) z możliwością jego podwyższenia, podał bank. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd ING Banku Śląskiego informuje, że 5 marca 2020 roku agencja ratingowa Fitch Ratings umieściła rating IDR dla ING Banku Śląskiego na liście ratingów "pod obserwacją kryteriów" (ang. Under Criteria Observation, UCO) z możliwością jego podwyższenia. Przegląd oceny ratingowej zostanie dokonany tak szybko, jak to możliwe, nie później niż w ciągu sześciu miesięcy" - czytamy w komunikacie.

Agencja Fitch w swoim komunikacie poinformowała, że zmiana statusu ratingu jest związana z opublikowanymi 28 lutego 2020 roku zaktualizowanymi kryteriami ratingu dla banków, podano także.

Wcześniej tj. w październiku 2019 roku agencja ratingowa Fitch Ratings, w ramach rocznego przeglądu, podtrzymała ratingi dla ING Banku Śląskiego S.A. na następujących poziomach: rating długoterminowy podmiotu (Long-Term IDR): A, perspektywa ratingu podmiotu: stabilna, rating krótkoterminowy (Short-term IDR): F1, Viability Rating: bbb+, rating wsparcia: 1, rating długoterminowy na skali krajowej: AAA (pol), perspektywa ratingu długoterminowego na skali krajowej: stabilna, rating krótkoterminowy na skali krajowej F1+ (pol).

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 158,61 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz