Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fortum wprowadza 'Prąd na kartę' we Wrocławiu, chce rozszerzyć na inne miasta

0
Podziel się:

Fortum wprowadza do sprzedaży na terenie aglomeracji wrocławskiej usługę "Prąd na kartę" umożliwiającą przedpłatowe rozliczenia za prąd z wykorzystaniem inteligentnych liczników. Grupa ma nadzieję rozszerzyć dostępność usługi na miasta na północy Polski do końca roku, poinformowali przedstawiciele grupy

Fortum wprowadza 'Prąd na kartę' we Wrocławiu, chce rozszerzyć na inne miasta
bEDDQSNx

Oficjalna inauguracja sprzedaży nastąpi w środę, 5 sierpnia, we Wrocławiu.

"Oferta jest już w sprzedaży, symbolicznie inaugurujemy ją jutro" - powiedział dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż energii elektrycznej i gazu do klientów indywidualnych Maciej Kościński podczas telekonferencji.

Usługa jest na razie dostępna w aglomeracji wrocławskiej, która jest w obszarze dystrybucyjnym Taurona Polskiej Energii i gdzie dostęp do inteligentnych liczników ma prawie 100% odbiorców. Fortum rozmawia także z innymi operatorami sieci dystrybucyjnych, którzy zapewniają dostęp do inteligentnych liczników.

bEDDQSNz

"Najbardziej prawdopodobne rozszerzenie w najbliższym czasie będzie dotyczyło Energi Operator, czyli dystrybutora w północnej i środkowej Polsce. Jest szansa, że rozszerzenie zasięgu terytorialnego usługi mogłoby nastąpić jeszcze przed końcem tego roku. Wchodziłyby w grę takie ośrodki, jak Trójmiasto, Toruń, Koszalin czy Olsztyn" - powiedział Maciej Makowski.

Usługa dostępna jest poprzez aplikację mobilną "Moje Fortum" lub poprzez elektroniczne biura obsługi klienta. Umożliwia ona doładowanie konta wybraną kwotą i bieżące obserwowanie zużycia energii - wyświetlanego w kWh lub w formie wykorzystanej kwoty. Fortum pracuje też na dodaniem trzeciego sposobu wyświetlania - w formie generowanego śladu węglowego.

"Klient będzie dostawał informacje o zużyciu na komórkę przynajmniej raz dziennie, a także powiadomienia o niskim stanie konta, ale też o nietypowym zużyciu" - wskazał Kościński.

Właściciel lokalu będzie mógł udzielić dostępu do rozliczeń osobom trzecim - np. najemcy lokalu - poprzez udostępnienie QR kodu.

bEDDQSNF

Cena będzie gwarantowana na 24 miesiące, a na dwa miesiące przed terminem zakończenia umowy klient dostanie proponowaną aktualizację cennika. Alternatywą jest umowa bezterminowa, która wymaga opłaty aktywacyjnej w wysokości 199 zł.

Fortum specjalizuje się w produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska. Oferuje również szeroki wachlarz specjalistycznych usług z obszaru energetyki klientom indywidualnym, instytucjom oraz producentom energii. Jest obecne głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji i Polsce. W 2018 roku łączne przychody Fortum osiągnęły poziom 5,24 mld euro.

bEDDQSOa
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)