Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
09.03.2020 14:23

Forum Energii rozpoczęło realizację programu LeadAIR

Forum Energii rozpoczęło realizację programu "LeadAIR - pomagamy miastom pokonać smog" z udziałem 16 polskich miast, którego celem jest wsparcie w mierzeniu się z wyzwaniami związanymi z zanieczyszczeniem powietrza.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Polska ma najwyższy w Unii Europejskiej poziom zanieczyszczenia powietrza. Czas z tym skończyć, czas zacząć zmiany, a miasta mają szczególną rolę w tym procesie, bo ludzie jadą do miast w poszukiwaniu lepszego życia. W miastach drzemie ogromny potencjał w zakresie optymalizacji usług, poszukiwania oszczędności. Miasta mogą być koordynatorami działań. Rynek nie załatwi sprawy smogu, a najtańsze rozwiązanie nie zawsze jest najlepsze" - powiedziała prezes Forum Energii Joanna Maćkowiak-Pandera podczas inauguracji programu.

Dodała, że nie wyobraża sobie poradzenia sobie z problemem zanieczyszczenia powietrza bez regulacji, wizji, wyznaczenia sobie celów.

"Połowa ludności świata mieszka dziś w miastach. Cywilizacja generuje koszty uboczne i z tym się będziemy borykać. To jest wyzwanie wspólne, więc Ministerstwo Klimatu jest koordynatorem programów ochrony powietrza" - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka.

Program "LeadAIR - pomagamy miastom pokonać smog" jest trzymiesięcznym programem szkoleniowo-doradczym dla miast. Jego celem jest pomoc miastom w mierzeniu się z wyzwaniami związanymi ze smogiem. Program poprzez szkolenie i indywidualne doradztwo dostarczy wiedzę, wsparcie, narzędzia i inspirację do antysmogowych działań na gruncie miejskim.

Program zakłada organizację: 5-dniowego szkolenia, składającego się z warsztatów, wykładów, spotkań z urzędnikami centralnymi i samorządowymi (9-13 marca 2020), indywidualnego doradztwa i przeprowadzenie miasta przez proces analizy i planowania wybranego przez niego tematu, problemu czy sprawy, webinariów tematycznych i otwartego dostępu do wypracowanych materiałów, a także konferencji sieciującej samorządy z organizacjami i ekspertami branżowymi (22 kwietnia 2020 r.).

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz