Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
17.02.2020 11:02

FSMdR FIZAN i Mieszkanie Plus Skawina mają zgodę UOKiK na wspólną inwestycję

Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN oraz spółka Mieszkanie Plus Skawina otrzymały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, podał UOKiK.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółki "zamierzają dokonać koncentracji w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 3) ustawy z 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r., poz. 369 ze zm.), polegającej na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy, poprzez dokapitalizowanie spółki MDR Skawina sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Koncentracja będzie polegała na dokapitalizowaniu MDR Skawina poprzez utworzenie nowych udziałów i objęcie ich przez Fundusz oraz Mieszkanie Plus Skawina. Celem koncentracji jest umożliwienie MDR Skawina realizacji inwestycji, obejmującej budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Torowej oraz ul. Skawińskiej w Skawinie, wyjaśniono.

"Przewidywane skutki koncentracji dla konsumentów: pojawienie się na rynku nieruchomości 140 nowych lokali mieszkalnych, które zasilą rynek nieruchomości pod wynajem, co zwiększy dostępność lokali mieszkalnych dla konsumentów" - zakończono.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz