Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Fundusz ASI przejmie od R.Power farmy fotowoltaiczne o mocy 122 MWp

0
Podziel się

Fundusz Aberdeen Standard Investments (ASI) przejmie od R.Power 100% udziałów w portfelu 122 MWp naziemnych farm fotowoltaicznych, realizowanych w formule "pod klucz", podało R.Power.

Fundusz ASI przejmie od R.Power farmy fotowoltaiczne o mocy 122 MWp
(Adobe Stock)
bErbaRSJ

Portfel transakcyjny obejmuje nabycie 130 projektów farm fotowoltaicznych R.Power o łącznej mocy 122 MWp. Wszystkie projekty posiadają 15-letni mechanizm wsparcia w postaci kontraktu różnicowego (Contracts for Differences - CfD) zapewniający stabilność cen energii elektrycznej. Projekty zlokalizowane są głównie na zachodzie i w centrum kraju, poinformowano.

Farmy R.Power są wyposażone w rozwiązania technologiczne, umożliwiające wytwarzanie około 134 000 MWh energii elektrycznej rocznie, podano także.

"Transakcja będzie naszą szóstą inwestycją na polskim rynku energetyki odnawialnej. Wpisuje się ona w naszą strategię nabywania i zarządzania kluczowymi aktywami infrastrukturalnymi w Europie. Istotnie umacnia ona naszą pozycję wiodącego inwestora na polskim rynku fotowoltaiki. Cieszymy się z możliwości odegrania aktywnej roli we wzroście energii odnawialnej w Polsce, w szczególności w sektorze fotowoltaiki, która jest aktywnie wspierana przez regulacje prawne. Dzięki dobrej współpracy z R.Power zawarliśmy transakcję, z której skorzystają wszyscy i mamy nadzieje na dalsze rozszerzenie współpracy w przyszłości" - powiedział head of economic infrastructure w Aberdeen Standard Investments Dominic Helmsley, cytowany w komunikacie.

bErbaRSL

"Bardzo się cieszymy, że przeprowadziliśmy największą w historii transakcję sprzedaży projektów słonecznych w Polsce. To nasza trzecia umowa z ASI na polskim rynku. Ich łączna moc fotowoltaiczna wynosi aż 168 MWp. Wolumen przeprowadzonej przez nas transakcji oraz najszybszy w Europie wzrost mocy pochodzącej ze słońca, sięgającej już do blisko 2 GWp pokazują, że Polska stała się ważną częścią rynku PV w Unii Europejskiej" - dodał prezes R.Power Przemek Pieta.

Aberdeen Standard Investments na koniec ubiegłego roku zarządzał ponad 1000 globalnych aktywów o wartości 486,5 mld funtów. Przejęcie projektów R.Power to szósta inwestycja ASI w sektorze fotowoltaiki w Polsce.

R.Power jest jedną z największych firm w sektorze fotowoltaiki w Polsce z udziałem rynkowym - jak podaje - na poziomie 20%. Firma rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 800 MWp. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV, rozwijając projekty elektrowni, budując je, jak i świadczy usługi profesjonalnego zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych (O&M).

bErbaRTm
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)