Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusz Lords LB Asset Management zbuduje 65,5 MW mocy PV w Polsce do poł. br.

1
Podziel się:

Energy and Infrastructure SME Fund - fundusz zarządzany przez Lords LB Asset Management - planuje sfinalizować budowę 66 farm fotowoltaicznych (PV) w Polsce o łącznej mocy zainstalowanej co najmniej 65,5 MW w lipcu 2020 r., podał fundusz. Projektem zarządza Sun Investment Group. Całkowity koszt projektu to 45 mln euro.

Fundusz Lords LB Asset Management zbuduje 65,5 MW mocy PV w Polsce do poł. br.

"Pracujemy nad tym projektem od grudnia 2018 roku i cieszymy się, że możemy być częścią transformacji w kierunku energetyki odnawialnej w Polsce. Dzięki połączeniu ogromnego doświadczenia, jakie zdobyliśmy podczas realizacji naszych wcześniejszych projektów deweloperskich i inwestycji w zakresie energii odnawialnej, jesteśmy przekonani, że uda nam się sfinalizować ten ambitny projekt do połowy 2020 r." - powiedział zarządzający funduszem Domas Kačinskas, cytowany w komunikacie.

Pierwsze 10 farm zostało podłączonych do sieci w listopadzie 2019 r.

Łącznie w ramach projektu powstanie 240 tys. pojedynczych paneli fotowoltaicznych na 120 ha gruntów w północno-wschodniej Polsce, na obszarze czterech województw.

Wszystkie farmy znalazły się wśród wygrywających w aukcjach na sprzedaż energii odnawialnej przeprowadzonych w 2018 r.

Całkowita wartość projektu to 45 mln euro. Lords LB Asset Management był odpowiedzialny za jego finansowanie, przy czym 30 mln euro pochodzi od Eiffel Energy Transition Fund.

"Cieszymy się, że nasze doświadczenie w zarządzaniu i rozwoju elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, Wielkiej Brytanii i regionie Morza Bałtyckiego doprowadziło do tego, że Fundusz Małych i Średnich Przedsiębiorstw Energetycznych i Infrastrukturalnych wybrał nas do współpracy przy tym ambitnym projekcie, świadcząc usługi rozwojowe. Dzięki temu wspólnemu projektowi wciąż rozwijamy nasze doświadczenie i skalę w Polsce. W ciągu niecałego roku łączna moc opracowanych przez nas elektrowni fotowoltaicznych wzrośnie z 43 do 109 MW" - powiedział prezes Sun Investment Group Deividas Varabauskas.

Energy and Infrastructure SME Fund to fundusz powołany w 2016 r., zajmujący się inwestowaniem w państwach bałtyckich i w Polsce. Dotychczas był zaangażowany w projekty z zakresu energetyki odnawialnej i partnerstwa publiczno-prywatnego.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Gość
4 lata temu
Przeciez te dwie firmy są litewskie.. wiadomo, że da swojemu zarobić.