Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundusz Reino Capital i RF CorVal ma przedwstęp. umowy zakupu nieruchomości Bumy

0
Podziel się

Fundusz Reino RF CEE Real Estate, utworzony w ramach strategicznej współpracy Reino Capital i Grupy RF CorVal, zawarł przedwstępne umowy nabycia łącznie 10 nieruchomości należących do Grupy Buma, podało Reino Capital. Łączna wartość brutto nabywanych aktywów przekracza 1,3 mld zł.

Fundusz Reino Capital i RF CorVal ma przedwstęp. umowy zakupu nieruchomości Bumy
bDBoFMrV

"Nabywane aktywa obejmują zarówno przynoszące stały dochód lub znajdujące się na zaawansowanym etapie budowy i komercjalizacji nieruchomości biurowe o łącznej powierzchni najmu (GLA) ponad 110 tys. m2, jak również bank ziemi, umożliwiający realizację projektów biurowych o łącznej powierzchni najmu (GLA) ponad 80 tys. m2 oraz projektów mieszkaniowych o powierzchni (PUM) ponad 100 tys. m2" - czytamy w komunikacie.

Transakcja zawarta w wykonaniu listu intencyjnego, będzie obejmować ponadto wspólne nabycie przez Reino Capital i Grupę RF CorVal udziałów we wszystkich spółkach operacyjnych wchodzących w skład holdingu, w tym spółek prowadzących działalność usługową na rynku nieruchomości, generalnym wykonawstwem oraz zarządzaniem projektami deweloperskimi, podano także.

Umowy przyrzeczone powinny zostać zawarte do 30 czerwca 2020 roku, dodano.

bDBoFMrX

"Zgodnie z przyjętą przez emitenta polityką biznesową, nabywane aktywa zostaną podzielone w ramach funduszu pomiędzy subfundusze realizujące różne strategie inwestycyjne: dywidendową, deweloperską i mieszkaniową. Aktywa nabywane od Grupy Buma zarządzane będą przez powołaną w tym celu spółkę Reino RF Advisors, Sp. z o.o." - napisano też w komunikacie.

"Emitent szacuje, że łączna docelowa wartość brutto nieruchomości, uwzględniająca pełną realizację projektów na nabywanym banku ziemi, zarówno biurowych, jak i mieszkaniowych, zgodnie z aktualnymi parametrami rynkowymi, może przekroczyć 680 mln euro. Łącznie z nieruchomościami będącymi przedmiotem umów zawartych przez fundusz lub jego spółkę zależną w okresie poprzedzającym, docelowa wartość brutto, o której mowa powyżej powinna sięgnąć 750 mln euro" - czytamy dalej.

Biorąc pod uwagę powyższe, a także jak najlepszą wiedzę o pozostałych okolicznościach i ustaleniach biznesowych, uprawnione jest założenie, zgodnie z którym łączna wartość przychodów z doradztwa przy zarządzaniu oraz zarządzania aktywami przez spółki z udziałem grupy kapitałowej Reino Capital oraz Grupy RF CorVal, możliwych do osiągnięcia w okresie 3 lat od zawarcia umów przyrzeczonych, których przedmiotem są aktywa Bumy, bez uwzględnienia jednorazowych wynagrodzeń za sukces, może wynieść ponad 90 mln zł. Udział Reino Partners, spółki zależnej Reino Capital, w powyższej kwocie powinien kształtować się w przedziale nie mniej niż 54-60 mln, podano także.

Grupa Reino Capital to giełdowy holding złożony ze spółek działających na rynku nieruchomości komercyjnych. To pierwszy projekt biznesowy w Polsce zakładający pionową i poziomą konsolidację rynku poprzez docelowe łączenie tradycyjnych i alternatywnych klas aktywów z własną dystrybucją.

bDBoFMsd
bDBoFMsy
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)