Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusze norweskie wesprą na ok. 44 mln zł elektrownie wodne i geotermię głęboką

5
Podziel się:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił dwa kolejne nabory wniosków na dofinansowanie małych elektrowni wodnych (do 2 MW) oraz budowę geotermalnych źródeł ciepła i przeznaczy ponad 44 mln zł (10 mln euro), podała instytucja. Wnioski będą przyjmowane od 1 lipca do 30 października 2020 r.

Fundusze norweskie wesprą na ok. 44 mln zł elektrownie wodne i geotermię głęboką
bEssKCKt

"Łączna suma środków przeznaczonych na dwa nabory to ponad 44 mln zł, w tym prawie 13 mln zł dla przedsiębiorstw i PGW Wody Polskie na projekty z zakresu małych elektrowni wodnych oraz ponad 31 mln zł dla przedsiębiorstw i jednostek samorządów terytorialnych na budowę źródeł ciepła wykorzystujących energię geotermalną (geotermia głęboka)" - czytamy w komunikacie.

Budowa nowej infrastruktury ciepłowniczej, modernizacja urządzeń i instalacji służących do produkcji energii, czy też przystosowanie małych elektrowni wodnych do obowiązujących standardów dotyczących m.in. ekosystemów wodnych, w realny sposób wpłynie na poprawę stanu środowiska, podano także.

Fundusze norweskie to potoczna nazwa bezzwrotnej pomocy finansowej dla Polski w postaci dwóch instrumentów pod nazwą: Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz Norweski Mechanizm Finansowy (NMF). Środki na finansowanie pochodzą z trzech krajów EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu), będących zarazem członkami EOG, tj. Norwegii, Islandii i Liechtensteinu - czyli Państw Darczyńców.

bEssKCKW
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Kciuki
rok temu
Niech ktoś zbuduje na Odrze we Wrocławiu na jazzie Redzinskim i Oparkowickim, we Wrocławiu działają 2 elektrownie wodne i przez 80 lat produkuja czysta energię, ale to Niemcy je zbudowali jeszcze, my nie potrafimy zagospodarować to co mamy?
Ubeto
rok temu
Tęsknią za korytkiem i walczą na noże.
Lonia
rok temu
Oni wszystkie fundusze kierowali tylko do swoich. Przeciętny Kowalski był bez szans. VAT wyprowadzili, fundusze wyprowadzili ale krzyczą o demokracji i że PiS to reżim. Obiecują nowe gruszki na wierzbach
bEssKCKX
Ewa
rok temu
Ziobrze się nie udało ale poprzednikom to dobrze szło.
Lech
rok temu
Ziobrze nie udało się okraść Funduszy Norweskiej. To dobrze, jest szansa na czystsze powietrze w Polsce!