Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ghelamco ma pozwolenie na użytkowanie kompleksu wieżowców The Warsaw HUB

2
Podziel się:

Ghelamco Poland otrzymało pozwolenie na użytkowanie kompleksu wieżowców The Warsaw HUB, podał deweloper. Pierwsi najemcy zaczną się do niego wprowadzać w sierpniu.

Ghelamco ma pozwolenie na użytkowanie kompleksu wieżowców The Warsaw HUB
bFeSlgPp

"To był jeden z największych i najbardziej wymagających projektów w historii naszej firmy. Zbudowanie trzech wieżowców w samym sercu dwumilionowej metropolii, przy skrzyżowaniu ruchliwych arterii, linii tramwajowych i tunelu metra, było wielkim wyzwaniem logistycznym i konstrukcyjnym. Dziś, po kilku latach budowy, możemy z satysfakcją ogłosić zakończenie inwestycji i przywitać w The Warsaw HUB pierwszych najemców" - powiedział dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland Jarosław Zagórski, cytowany w komunikacie.

W ramach kompleksu The Warsaw HUB powstały trzy budynki wysokościowe: dwa 130-metrowe biurowce i 86-metrowa wieża hotelowa, połączone ze sobą wspólnym podium oraz podziemnym pasażem handlowo-usługowym, przypomniano.

The Warsaw HUB powstał przy rondzie Daszyńskiego na Woli, u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. Cały kompleks liczy w sumie 113 tys. m2 wielofunkcyjnej powierzchni. W dwóch bliźniaczych, 130-metrowych wieżach mieści się ok. 75 tys. m2 najnowocześniejszej powierzchni biurowej. Trzeci, niższy wysokościowiec przy rondzie Daszyńskiego zajęły dwa hotele: Holiday Inn Express oraz pierwszy w Polsce Crowne Plaza, oferujące łącznie ponad 430 pokoi i apartamentów. Na jej ostatniej kondygnacji powstaje pierwszy w tej części Warszawy skybar z tarasem i widokiem na centrum Warszawy. W podium kompleksu znalazły się z kolei m.in. centrum konferencyjne, klub fitness oraz przestrzenie coworkingowe, wymieniono w materiale.

bFeSlgPr

"Na tym nie koniec. Na poziomie -1 powstał pasaż handlowy ze sklepami, usługami i gastronomią. Znajdzie się tam m.in. supermarket Biedronka, drogeria Rossmann czy restauracja McDonald's. Będzie można się do niego dostać przez łącznik ze stacją metra rondo Daszyńskiego, podziemny parking lub z poziomu ulicy Towarowej przez lobby biurowca. Już w sierpniu zaczną się tam otwierać pierwsi najemcy" - czytamy dalej.

Zastosowane zostaną też najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą chronić najemców i ich pracowników przed rozprzestrzenianiem się wirusa. W windach zainstalowane zostaną lampy UV, które skutecznie zdezynfekują ich przestrzeń, dodano.

Ghelamco Poland działa na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Przez 29 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim.

bFeSlgPS
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Wiktor
12 miesięcy temu
Budynek oddany do użytkowania w lipcu 2020 a od marca 2020 do teraz styczeń 2021 brak rozliczenia z podwykonawcami.
Roch
rok temu
Pięknie ,oby się przyjęło .