Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
20.11.2020 18:06

GNB planuje sekurytyzację portfela kredytów hipotecznych na min. 750 mln CHF

Getin Noble Bank podjął uchwałę o wyrażeniu zgody na przejście do etapu realizacji transakcji sekurytyzacji syntetycznej portfela kredytów hipotecznych CHF o minimalnym zakładanym wolumenie na poziomie 750 mln CHF, które ma na celu przeniesienie ryzyka kredytowego portfela, podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Planowana przez bank transakcja ma na celu przeniesienie ryzyka kredytowego portfela, w tym ryzyka wynikającego ze zmiany kursów walutowych i w konsekwencji spowodować ma w stosunku do niego obniżenie poziomu wymogu kapitałowego. W przypadku zawarcia transakcji poprawie mają ulec wskaźniki kapitałowe banku. Ryzyko prawne i regulacyjne, obejmujące spory sądowe i przymusowe przewalutowanie kredytów hipotecznych CHF nie zostanie przeniesione" - czytamy w komunikacie.

Zarządu wyraża również intencję zwrócenia się, przy wsparciu J.P. Morgan Securities plc działającego jako aranżer transakcji, do wybranego grona potencjalnych inwestorów z propozycją udziału w transakcji sekurytyzacji syntetycznej portfela.

"Mając na uwadze powyższe bank jednocześnie zwraca uwagę i zastrzega, że powodzenie przedmiotowej transakcji, w tym osiągnięta wielkość wpływu na współczynniki kapitałowe uzależnione jest od wielu czynników zewnętrznych, na które bank nie ma wpływu, i które z uwagi na obecne otoczenie są trudne do przewidzenia. Do podstawowych zmiennych zaliczyć należy przede wszystkim zainteresowanie inwestorów przedstawioną im przez aranżera ofertą oraz rozwój sytuacji na rynkach finansowych w związku z trwającą pandemią koronawirusa COVID-19" - podsumowano w materiale.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz