Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Gowin: Galerie zostaną otwarte 1 II przy braku pogorszenia sytuacji epidemicznej

3
Podziel się:

Jeżeli sytuacja epidemiczna w kraju nie ulegnie pogorszeniu, od 1 lutego zostaną otwarte galerie handlowe, poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Branże najbardziej dotknięte obostrzeniami, jak turystyka czy gastronomia, będą musiały poczekać "co najmniej kilka tygodni".

Gowin: Galerie zostaną otwarte 1 II przy braku pogorszenia sytuacji epidemicznej

"Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, czyli np. jeżeli w Polsce nie da o sobie znać ta nowa mutacja koronawirusa, która jest bardziej zaraźliwa, moim zdaniem, od 1 lutego powinniśmy w 100% otworzyć handel, czyli w praktyce galerie handlowe" - powiedział Gowin w "Magazynie EKG" radia TOK FM.

"Natomiast, niestety, nie mam dobrych prognoz dla przedstawicieli tych branż, które są najbardziej dotknięte lockdownem, czyli właśnie dla turystyki i dla gastronomii. Tutaj musimy się uzbroić w cierpliwość na co najmniej kolejne tygodni" - dodał.

Pytany czy chodzi o kolejne tygodnie czy miesiące, odparł: "za wcześnie na odpowiedź na to pytanie".

Doprecyzował, że wbrew wcześniejszym oczekiwaniom produkcja szczepionki przeciw COVID-19 jest prowadzona zbyt wolno, by w ciągu najbliższych dwóch kwartałów wyszczepić znaczną część populacji. Zaznaczył jednak, że mogą pojawić się nowe szczepionki, to - jak podkreślił - w zasadniczy sposób może zmodyfikować bieg wydarzeń.

"Mamy do czynienia z bardzo licznymi niewiadomymi, [...] rząd stara się podejmować decyzje przewidywalne, ale w interwałach co dwa tygodnie" - dodał.

Obecnie obowiązujące dodatkowe obostrzenia, wprowadzone w ramach tzw. narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia zostaną przedłużone do 31 stycznia. Zamknięte są hotele i stoki narciarskie, a także galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii.

budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Kusep
rok temu
Zamykanie hoteli było i jest bez sensu. Tak samo ośrodków wczasowych itp. udzie częściej się spotykają w wieżowcach na klatkach schodowych i windach, gdzie mieszkają, niż to bywało w hotelach, czy w ośrodkach wczasowych. Rozumiem restauracje, czy bary, ale jak różnica między nimi a autobusami, pociągami. Tu i tu wystarczyło ograniczyć liczebność. Nie wspominając już o kościołach... PiS powinien zmienić nazwę na BiN - czyli Bezprawie i Niesprawiedliwość. Nie znoszę PO i byłem zawsze i jestem ich zaciekłym przeciwnikiem, ale w kolejnych wyborach chyba zagłosuję na PO tylko w tym celu, by rozliczyli PiS-owców.
ewcia
rok temu
zabrać na kilka miesięcy pensję Panu Ministrowi Zdrowia oraz technologii zobaczymy jak się będzie gospodarzył z zerowym przychodem . Przeprowadzić test warunków skrajnych przez rok . Ciekawe co wtedy powiedzą?
xDD
rok temu
Gastronomia sama się otwiera i mam nadzieje ze restauratorzy nie beda placic podatków skoro jest zakaz ich dzialanosci.