Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Gowin: Mamy pierwsze propozycje dla poszkodowanych branż, w tym gastronomicznej

2
Podziel się:

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii ma już pierwsze propozycje wsparcia dla najbardziej poszkodowanych branż, w tym branży gastronomicznej, poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gwin. Ma to być zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne i wypłata tzw. postojowego za listopad.

Gowin: Mamy pierwsze propozycje dla poszkodowanych branż, w tym gastronomicznej
(PAP)

Gowin spotkał się z przedstawicieli branż poszkodowanych przez pandemię. W spotkaniu uczestniczyła również wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Bartosz Marczuk, a także przedstawiciele firm gastronomicznych.

"Mamy już pierwsze konkretne propozycje rozwiązań dla szeregu najbardziej poszkodowanych branż, w tym gastronomicznej. To zwolnienie ze składek ZUS i wypłata postojowego za listopad. 'Na stole" jest też m.in. temat mikrodotacji" - powiedział Gowin, cytowany w komunikacie.

Celem spotkań z branżami jest wypracowanie rozwiązań, które pomogą im w przetrwaniu przez poszczególne branże sytuacji, spowodowanej wprowadzanymi obostrzeniami. Dzisiaj poinformowano o zamknięciu barów, pubów i restauracji na dwa tygodnie. Żywność będzie mogła być dostarczana jedynie na wynos.

Jak podaje MRPiT, na przyszły poniedziałek zaplanowano spotkanie z sektorem kongresów, konferencji, szkoleń i branżą eventową. A w czwartek - z branżą targową. Dotychczas odbyły się już konsultacje z branżą ślubną, właścicielami basenów i aquaparków oraz branżą handlową.

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Polak56
2 lata temu
A co z branżami pośrednimi typu eventowa, estrada, organizacja koncertów sklepy muzyczne, itp
Super!
2 lata temu
Proszę jeszcze tylko o informację, co mają zrobić ci, którzy wcześniej wzięli pomoc z Tarczy, więc muszą utrzymać zatrudnienie, bo jak zwolnią, to pomoc trzeba będzie oddać. Zwolnienie ze składek nie załatwi sprawy wynagrodzeń, na które nie da się teraz zarobić.