Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gowin: Polska powinna otworzyć się na pracowników z Azji

11
Podziel się

Kraków, 15.01.2021 (ISBnews) - Stopniowo, w miarę powrotu polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu, będzie rosło zapotrzebowanie na pracowników. Dlatego Polska powinna w sektorach o największym potencjale rozwojowym, otworzyć się na siłę roboczą z niektórych państw Azji, uważa wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.  

Gowin: Polska powinna otworzyć się na pracowników z Azji
bDIEZQCt

"Zamierzam przekonywać kolegów w rządzie i parlamencie, całą opinię publiczną, że warto, przynajmniej w tych sektorach o największym potencjale rozwojowym, otworzyć się na siłę roboczą z niektórych państw Azji" - powiedział Gowin podczas 51. Sympozjum Gospodarki i Administracji Publicznej UE w Krakowie.

Gowin potwierdził zainteresowanie cudzoziemców legalnym zatrudnieniem w Polsce. Liczba obcokrajowców zarejestrowanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, na koniec grudnia ub.r. wyniosła ok. 725 tys. podczas gdy w lutym, gdy jeszcze nie było pandemii było to 670. tys.

Wicepremier podkreślił, że Polska należy do państw, które stosunkowo łagodnie przechodzą kryzys wywołany pandemią, a recesja w 2020 roku będzie relatywnie niska.

bDIEZQCv

"Recesja, zgodnie z jesienną prognozą Komisji Europejskiej, pokrywa się z założeniami polskiego rządu i oznacza, że będzie ona relatywnie niska"- powiedział Gowin.

Szacunki KE zakładają w 2020 roku spadek PKB o 3,3%.

Gowin wskazał także, że "wzrost bezrobocia w 2020 był stosunkowo nieznaczny i w ciągu ostatnich miesięcy wyniósł 0,1% zaś perspektywa rynku pracy w 2021 roku jest względnie optymistyczna". Jak podkreślił, odsetek pracodawców deklarujących wzrost zatrudnienia przekracza poziom 50%, co także jest pozytywnym sygnałem.

bDIEZQCW
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(11)
.......
miesiąc temu
Polacy masowo są zwalniani z pracy a Gowin chce azjatów sprowadzać do Polski ... kto nami rządzi?? Czy to na pewno jest rząd Polski??
Reżyser kina ...
miesiąc temu
Ja to odnoszę wrażenie że te ministry to żyją w matrixie.
nikifrt
miesiąc temu
No i chłop pomysł ma.Ściągnie takich azjatów do Polski i myśli,że za miskę góra dwie miski ryżu beda mu cały dzień robić.Polak jednak potrafi.hehehe
bDIEZQCX
Mart
miesiąc temu
Gowinowi spodobaly sie Ukry do Ubera niezle lapowy za niszczenie polskich przedsieboircow
Rumek
miesiąc temu
Po co z Azji sprowadzać wystarczy zaprosić pracowników z Afryki, ci sami przyjdą.