Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Azoty rozważa alternatywne paliwo dla dwóch kotłów EC Puławy

0
Podziel się

Grupa Azoty prowadzi prace koncepcyjne dotyczące alternatywnych źródeł zasilania dwóch kolejnych kotłów węglowych elektrociepłowni w Puławach, które wymagają wymiany, poinformowało ISBnews biuro prasowe spółki.

Grupa Azoty rozważa alternatywne paliwo dla dwóch kotłów EC Puławy
bDSxUVTV

Na terenie Zakładów Azotowych Puławy realizowana jest obecnie budowa bloku węglowego o mocy blisko 100 MW, kosztem prawie 1,2 mld zł, który zastąpi wyeksploatowane kotły nr 1 i 3.

"Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Poziom zaawansowania prac oceniamy na kilkadziesiąt procent. Zaawansowanie finansowe to na ten moment 16%. Blok będzie pracował do roku 2046. W Puławach prowadzone są jednocześnie prace koncepcyjne nad transformacją energetyczną w kierunku pozyskania alternatywnych rozwiązań i źródeł ciepła technologicznego i energii elektrycznej, której efektem będzie m.in. wymiana dwóch kolejnych kotłów nr 4 i 5" - poinformowało ISBnews biuro prasowe Grupy Azoty.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.

bDSxUVTX

Piotr Apanowicz

bDSxUVUy
energetyka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)