Notowania

górnictwo
13.03.2019 14:20

Grupa Lotos: Decyzja w sprawie złóż B4/B6 w 2019 roku

Ostateczna decyzja inwestycyjna w sprawie złóż gazu ziemnego B4/B6 na Bałtyku zapadnie w 2019 roku, zapowiedział wiceprezes Grupy Lotos ds. inwestycji i innowacji Patryk Demski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W sprawie złóż B4/B6 zbliżamy się do finału, a projekt przeciągał się z powodu problemów z przebiegiem trasy gazociągu na lądzie" - powiedział Demski na konferencji prasowej.

Dodał również, że niezagrożone są terminy uruchomienia pełnej produkcji ze złoża B8, które niedawno zostały przesunięte na IV kwartał 2021 roku.

"Platforma przeznaczona na złoże B8 jest na etapie prób przechyłowych, a poziom zaawansowania tego projektu wynosi ponad 90%. Nadal rozwiązujemy natomiast problemy związane z błędami popełnionymi przy projektowaniu na wcześniejszym etapie przedsięwzięcia" - powiedział wiceprezes.

Patryk Demski poinformował także, że zakończył się konkurs na stanowisko prezesa spółki Lotos Upstream, odpowiedzialnej z grupie gdańskiego koncernu za zagraniczne koncesje wydobywcze.

"Udało nam się wyłonić kandydata na to stanowisko, osobę z dużym doświadczeniem, natomiast finalizujemy właśnie negocjacje z tą osobą i jej nazwisko powinniśmy ogłosić w ciągu najbliższych dni, być może w przyszłym tygodniu" - powiedział Demski.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz