Notowania

handel detaliczny
23.01.2020 12:59

Grupa MOL chce mieć co najmniej 200 punktów ładowania e-aut w 2020 r.

Warszawa, 23.01.2020 (ISBnews) - Grupa MOL planuje znacząco zwiększyć liczbę punktów ładowania samochodów elektrycznych na swoich stacjach w 2020 roku, z około 70 do co najmniej 200, poinformował ISBnews wiceprezes wykonawczy MOL ds. usług konsumenckich Peter Ratatics.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na koniec 2019 roku dysponowaliśmy siecią około 70 ładowarek, wliczając te powstające w ramach inicjatywy Next-E. W tym roku chcemy znacząco przyspieszyć instalację kolejnych, tak aby było ich co najmniej 200" - powiedział Ratatics w rozmowie z ISBnews.

Zaznaczył, że koncern uruchamia wyłącznie tzw. szybkie punkty ładowania, o mocy od 50 kW do 150 kW.

"Rozpoczęliśmy również prace nad pilotażowym uruchomieniem superszybkiej ładowarki o mocy 350 kW, ale jej faktyczna instalacja nastąpi na początku 2021 roku" - dodał.

Wiceprezes nie wykluczył, że docelowo punkt ładowania samochodów elektrycznych znajdzie się na praktycznie każdej stacji węgierskiego koncernu.

"Planujemy także uruchamiać punkty tankowania wodoru. Pracujemy właśnie wspólnie z niemiecką firmą nad rozwiązaniem związanym z tym paliwem alternatywnym" - ujawnił także.

Według niego, jest jeszcze za wcześnie by przesądzić, który z tych rodzajów napędu będzie dominujący w przyszłości.

"Jestem w stanie sobie na przykład wyobrazić, że samochody osobowe będą napędzane przede wszystkim energią elektryczną, a transport ciężki i autobusy ogniwami wodorowymi" - powiedział.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie. Spółka miała 5168,7 mld HUF skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

Piotr Apanowicz

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz