Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Piotr i Paweł podtrzymuje gotowość szybkiej spłaty środków wierzycielom

0
Podziel się:

Grupa Piotr i Paweł podtrzymuje gotowość szybkiej spłaty środków wierzycielom, podała sieć. Środki finansowe na wypłaty zostały zabezpieczone przez inwestora finansowego i mogą być uruchomione w każdej chwili, podkreślono.

Grupa Piotr i Paweł podtrzymuje gotowość szybkiej spłaty środków wierzycielom
bEDTyMdh

"Potwierdzam gotowość spółek do spłaty wierzycieli i ubolewam, że mimo chęci i posiadanych środków finansowych jeszcze się to nie wydarzyło. Ostatnim formalnym elementem, na który wszyscy czekamy jest postanowienie sądu w przedmiocie zatwierdzenia układu. Posiedzenie sądu - ze względów niezależnych od spółek - zostało przesunięte na 21 września 2020. Większość spłat będzie dokonana w terminie 1 miesiąca od uprawomocnienia się postanowień" - powiedział Patryk Filipiak w imieniu zarządcy sanacyjnego, cytowany w komunikacie.

"Przegłosowane przez wierzycieli propozycje układowe czekają na realizację i umożliwią wypłaty należności. Spółki z Grupy Piotr i Paweł mają zabezpieczone środki na te wypłaty - niecierpliwie czekamy na zakończenie procedury sądowej. Jak najszybsze jej sfinalizowanie jest kluczowe dla dalszej działalności i rozwoju sklepów w sieci - przeciąganie się procedury sądowej utrudnia naszą działalność i wymusza ponoszenie dodatkowych kosztów. Dlatego z niezadowoleniem przyjęliśmy fakt przełożenia rozprawy sądowej na 21 września. Pandemia koronawirusa wpłynęła istotnie na wydłużenie terminów sądowych - obecnie należy jak najszybciej zakończyć postępowanie, bez zbędnej zwłoki i niepotrzebnego przekładania rozpraw" - oświadczył zarząd Grupy Piotr i Paweł.

Wierzyciele wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali w głosowaniach propozycje układowe spółek. Oznacza to, że procedura restrukturyzacji po uprawomocnieniu zostanie zrealizowana zgodnie z planem zarządcy sanacyjnego oraz propozycjami układowymi zarządów spółek. Spółki - dzięki finansowaniu inwestora strategicznego Spar Group - spłacą wierzytelności i powrócą do efektywnej działalności operacyjnej, podkreślono w materiale.

bEDTyMdj

Według stanu na koniec czerwca br., Sieć Spar przeprowadziła rebranding 35% sklepów Piotr i Paweł, zmieniając nazwy na Eurospar lub Spar.

bEDTyMdK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)