Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Piotr i Paweł złożyła zaktualizowane plany restrukturyzacyjne

1
Podziel się:

Warszawa, 05.12.2019 (ISBnews) - Grupa Piotr i Paweł złożyła zaktualizowane plany restrukturyzacyjne, które uwzględniają one inwestycję dokonaną przez Spar Group, podała grupa.

Grupa Piotr i Paweł złożyła zaktualizowane plany restrukturyzacyjne
bEBWbiyJ

"Działania naprawcze w Grupie Piotr i Paweł skupiają się obecnie na odbudowie potencjału handlowego w relacjach z dostawcami oraz na dostosowaniu warunków najmu lokali do standardów rynkowych. Odkąd inwestycja Spar Group weszła w drugą fazę i nabrała rozpędu, zaczęliśmy wreszcie inwestować w rozwój i ekspansję. Potrzebne będzie drugie centrum logistyczne idące w parze z rozbudową sieci. To wszystko musiało się znaleźć aktualizacji planów restrukturyzacyjnych. Moim zamiarem jest doprowadzenie do zwołania zgromadzeń wierzycieli w sprawie głosowania nad układem na początku 2020 r." - powiedział prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja zarządca sanacyjny w Grupie Piotr i Paweł, Patryk Filipiak, cytowany w komunikacie.

Na początku listopada br. grupa podała, że spółki z Grupy Piotr i Paweł wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych,

16 października 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Spółki wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych.

bEBWbiyL

Spar Group - wyłączny operator licencji Spar na terenie Polski - w październiku 2019 roku sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. Tym samym zrealizowane zostały założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar i dostosowywać się do standardów międzynarodowego holdingu z wieloletnim doświadczeniem w sektorze detalicznym na świecie i w Europie.

bEBWbizm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Andrzej
2 lata temu
Buraczany zarząd i "cwaniaki" z RPA zaproponowali wierzycielom spłatę 10% zadłużenia. A jeszcze niedawni piali z zachwytu nad sparem i nad jego bogactwem. Sparowi chodzi najwyraźniej tylko o przejęcie lokalizacji za free. Koto jeszcze pozwala na takie przekręty. Kiedy wreszcie program cela+ dla takich wałów?