Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GTC zrefinansowało trzy projekty biurowe kwotą łącznie 94,6 mln euro

0
Podziel się:

GTC podpisało umowy refinansowania na łączną kwotę 94,6 mln euro dla trzech budynków biurowych - GTC White House w Budapeszcie, FortyOne w Belgradzie i Artico w Warszawie, podała spółka. Nowe umowy znacznie poprawiają profil zapadalności długu i amortyzacji kredytów spółki, jednocześnie pozwalając na znaczne oszczędności sięgające prawie 1 mln euro rocznie, podkreślono.

GTC zrefinansowało trzy projekty biurowe kwotą łącznie 94,6 mln euro
bEstTmbp

"Nowe umowy kredytowe wygenerują ponad 50 mln euro wolnych przepływów pieniężnych, co dodatkowo wzmocni naszą silną pozycję finansową i otworzy nas na nowe możliwości w 2019 r. Poprawa profilu zapadalności długu oraz amortyzacji kredytów i kosztów odsetek wspiera wzrost FFO. Doceniamy zaufanie, jakim banki darzą nas i nasze projekty" - powiedział dyrektor finansowy Erez Boniel, cytowany w komunikacie.

Projekt GTC White House otrzymał kredyt w wysokości 40 mln euro. Umowa na identyczną kwotę została podpisana przez GTC dla projektu FortyOne. Ponadto Artico, projekt biurowy zlokalizowany w biznesowej części Warszawy, uzyskał finansowanie w wysokości 14,6 mln euro, podano także.

"Kolejnym sukcesem GTC na koniec 2018 r. było uzyskanie pozwolenia na budowę City Rose Park w Bukareszcie. City Rose Park będzie nowym, wysokiej klasy kompleksem biurowym w północnej części Bukaresztu, położonym w dogodnej lokalizacji przy Expoziţiei Boulevard, z łatwym dostępem do obiektów biznesowych i rekreacyjnych pogrupowanych wokół parku Herăstrău i dwóch głównych centrów biurowych - Píaţa Victoriei i Piaţa Presei Libere. City Rose Park przywita swoich najemców rozbudowanymi zielonymi obszarami wokół centralnego ogrodu różanego. Znaczna część parku i placu zapewni najemcom komfortowy pobyt na świeżym powietrzu przez wszystkie pory roku" - czytamy dalej.

bEstTmbr

Dodatkowo GTC osiągnęło poziom najmu na poziomie 60% dla budynku A należącego do inwestycji Matrix zlokalizowanej w stolicy Chorwacji. Budynek Matrix A w Zagrzebiu został wynajęty przez firmę Spaces (Regus), która wraz z wcześniejszymi umowami podpisanymi z L'Oreal i VeniTure zwieksza poziom najmu w tym nowoczesnym projekcie biurowym.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z doskonałych wyników działań naszego zespołu, tym bardziej że ostatnie dni 2018 roku nie zatrzymały naszej aktywności. Podpisaliśmy niezwykle ważne i znaczące umowy oraz otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, co przyspieszy nasz dalszy rozwój w 2019 roku" - podsumował prezes Thomas Kurzmann.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą budynków komercyjnych oferujących powierzchnię biurową i handlową w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

bEstTmbS
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)