Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
14.11.2019 10:11

GUS: Najszybciej w I-III kw. rósł eksport olei, tłuszczów, wosków - o 25% r/r

Najszybszy wzrost eksportu w okresie I-III kw. tego roku dotyczył olei, tłuszczów, wosków, zwierzęcych i roślinnych (o 25%) oraz napojów i tytoniu (o 12,2%), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Po trzech kwartałach br. w obrotach towarowych wg nomenklatury SITC w porównaniu z dziewięcioma miesiącami ub. r. odnotowano wzrost w większości sekcji towarowych. W eksporcie największy wzrost dotyczył olei, tłuszczów, wosków, zwierzęcych i roślinnych (o 25%) oraz napojów i tytoniu (o 12,2%), natomiast spadek odnotowano w paliwach mineralnych, smarach i materiałach pokrewnych (o 4,5%)" - czytamy w komunikacie.

W imporcie największy wzrost zanotowano w napojach i tytoniu (o 14,8%) oraz różnych wyrobach przemysłowych (o 8,4%) natomiast spadek obserwowano w paliwach mineralnych, smarach i materiałach pochodnych (o 4,6%), w towarach przemysłowych sklasyfikowanych głównie według surowca (o 1,3%) oraz w surowcach niejadalnych z wyjątkiem paliw (o 1,1%), podał też Urząd.

GUS poinformował dziś, że eksport towarów wzrósł o 5% r/r do 173,6 mld euro w okresie styczeń-wrzesień 2019 r., zaś import wzrósł w tym okresie o 2,7% r/r do 172,8 mld euro.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, rynek spożywczy, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz