Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GUS: PKB spadł o 8,2 r/r w II kw. 2020 r. wg szybkiego szac., konsensus -8,6%

0
Podziel się:

Produkt Krajowy Brutto (ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego, niewyrównany sezonowo) spadł o 8,2% r/r w II kw. 2020 r. wobec 2% wzrostu r/r w poprzednim kwartale, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w szybkim szacunku tych danych.

GUS: PKB spadł o 8,2 r/r w II kw. 2020 r. wg szybkiego szac., konsensus -8,6%
bEDUmdbF

"W II kwartale 2020 r. PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) zmniejszył się realnie o 8,9% w porównaniu z poprzednim kwartałem i był niższy niż przed rokiem o 7,9%" - czytamy w komunikacie.

"PKB niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) zmniejszył się realnie o 8,2% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego" - podał GUS.

Konsensus rynkowy na II kw. wynosił 8,6% spadku w ujęciu niewyrównanym sezonowo.

bEDUmdbH

"Prezentowany szybki szacunek PKB za II kwartał 2020 r. uwzględnia efekty wystąpienia COVID-19 i wprowadzenie rządowych środków celem przeciwdziałania skutkom pandemii. Metody i źródła danych wykorzystane do szacunku PKB nie uległy zmianie. W zakresie źródeł danych zostały podjęte działania mające na celu zapewnienie ich kompletności i porównywalności"- czytamy dalej.

GUS opublikował dziś szybki szacunek PKB za I kw., natomiast kolejny szacunek PKB za ten okres zostanie podany 31 sierpnia br.

bEDUmdci
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)