Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GUS: Produkcja budowlano-montażowa spadła o 2,4% r/r w czerwcu

0
Podziel się:

Produkcja budowlano-montażowa (zrealizowana przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób) spadła w czerwcu br. o 2,4% r/r, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 12,5%. 

GUS: Produkcja budowlano-montażowa spadła o 2,4% r/r w czerwcu
bETAWRud

Konsensus rynkowy wyniósł 1,8% spadku r/r.

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 4,5% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku i o 2,5% niższym w porównaniu z majem 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

"W stosunku do czerwca ub. roku wzrost wartości produkcji budowlano-montażowej odnotowano wśród jednostek wykonujących roboty budowlane specjalistyczne (o 0,2%), a zmniejszenie zaobserwowano w jednostkach zajmujących się budową budynków (o 5,7%) oraz budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 1,2%)" - czytamy dalej.

bETAWRuf

W porównaniu z majem 2020 roku zwiększenie wartości robót zanotowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w przedsiębiorstwach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - 17,9%, realizujących prace związane z budową budynków - 8,7%, a w jednostkach wykonujących roboty specjalistyczne - 8,4%, podał Urząd.

"Wartość produkcji budowlano-montażowej obejmująca roboty inwestycyjne w czerwcu br. była niższa o 1,9% w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku (w 2019 r. spadek o 0,4%), natomiast wartość robót o charakterze remontowym zmniejszyła się o 3,2% (w 2019 r. spadek o 1,2%)" - czytamy dalej.

W okresie styczeń-czerwiec 2020 roku wzrost wartości robót inwestycyjnych, w odniesieniu do tego samego okresu 2019 roku wyniósł 2%, zaś remontowych 2,9% (wobec wzrostów analogicznych robót o 6,7% i 6,3% w 2019 r.), podano także.

bETAWRuG
budownictwo
nieruchomości
forex
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)