Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
23.06.2020 11:39

GUS: Produkcja budowlano-montażowa spadła o 5,1% r/r w maju

Warszawa, 23.06.2020 (ISBnews) - Produkcja budowlano-montażowa (zrealizowana przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób) spadła w maju br. o 5,1% r/r, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 0,8%. 

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

Konsensus rynkowy wyniósł 1,6% spadku r/r.

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 1,4% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku i o 3,1% niższym w porównaniu z kwietniem 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

"W stosunku do maja ub. roku zmniejszenie wartości produkcji budowlano-montażowej zaobserwowano w jednostkach zajmujących się budową budynków (o 5,3%). Spadki wartości produkcji budowlano-montażowej odnotowano również wśród jednostek wykonujących roboty budowlane specjalistyczne (o 5,1%) oraz realizujących budowę obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 4,9%)" - czytamy dalej.

W porównaniu z kwietniem 2020 roku zwiększenie wartości robót zanotowano w przedsiębiorstwach realizujących roboty związane z budową budynków o 4,6% oraz specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 0,3%. Wartość produkcji budowlano-montażowej była mniejsza w jednostkach wykonujących roboty specjalistyczne o 3,2%, podał Urząd.

"Wartość produkcji budowlano-montażowej obejmująca roboty inwestycyjne w maju br. była niższa o 4,2% w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku (w 2019 r. wzrost o 9,4%), natomiast wartość robót o charakterze remontowym zmniejszyła się o 6,6% (w 2019 r. wzrost o 9,8%)" - czytamy dalej.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-06-2020

SeasZastanawiam się na konsensusem rynkowym. Zbierze się 10 analityków i ich prognozy będą różnić się często o kilkaset %. Zrobi się średnią arytmetyczną … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)