Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

HEG zakończy działalność, ale nie oznacza to przerw w dostawach energii i gazu

0
Podziel się:

Hermes Energy Group (HEG) poinformował Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o zamiarze zaprzestania działalności koncesjonowanej polegającej na sprzedaży energii elektrycznej i gazu z dniem 30 listopada br. Nie oznacza to jednak przerw w dostawie energii elektrycznej i gazu, podał HEG.

HEG zakończy działalność, ale nie oznacza to przerw w dostawach energii i gazu

"Dla klientów HEG zaprzestanie prowadzenia działalności przez przedsiębiorcę nie stanowi żadnego zagrożenia, ponieważ - zgodnie z obowiązującymi przepisami - od 1 grudnia zostaną oni objęci tzw. systemem sprzedaży rezerwowej (awaryjnej). Ustawodawca przewidział bowiem rozwiązania systemowe, które gwarantują odbiorcom, że utrata dotychczasowego sprzedawcy nie oznacza utraty ciągłości dostaw energii elektrycznej lub gazu" - czytamy w komunikacie.

Dotychczasowi klienci HEG nie muszą podejmować zatem żadnych działań, aby zapewnić ciągłość dostaw energii lub gazu. Procesem uruchamiania sprzedaży rezerwowej zarządza dystrybutor, przełączając klientów na usługi sprzedawcy rezerwowego, którego odbiorcy wskazali w umowie. Jeśli zaś w umowie nie został wskazany sprzedawca rezerwowy, to taką funkcję na rynku gazu będzie pełnił PGNIG Obrót Detaliczny, na rynku energii zaś - tzw. sprzedawca z urzędu, podano również.

Hermes Energy Group to firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie. HEG oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą i dostawami gazu ziemnego, obrotem hurtowym, dyspozycją i bilansowaniem oraz consultingiem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)