Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Heimstaden Bostad nabędzie do 707 lokali na wynajem od Marvipolu za 380,9 mln zł

0
Podziel się:

Warszawa, 27.01.2021 (ISBnews) - Szwedzka spółka Heimstaden Bostad podpisała umowę z Marvipolem, w ramach której przejmie za 380,9 mln zł trzy nowe inwestycje, które powstaną w warszawskich dzielnicach Wola, Służewiec i Włochy. Dzięki nim oferta Heimstaden zostanie rozszerzona o 647 nowoczesnych lokali na wynajem z opcją zakupu kolejnych 60 mieszkań. Projekty zlokalizowane na Woli i Służewcu są już na etapie budowy. Pierwsze mieszkania powinny być gotowe na jesieni tego roku. Pozostała część zostanie oddana w 2022 roku.

Heimstaden Bostad nabędzie do 707 lokali na wynajem od Marvipolu za 380,9 mln zł

"W grudniu zeszłego roku ogłosiliśmy nasze pierwsze przejęcie na terenie Polski i wskazywaliśmy na potencjalną dalszą ekspansję. Dziś realizujemy tę obietnicę. Polska jawi nam się jako bardzo atrakcyjny rynek. Obecnie mamy tu prawie 1 350 mieszkań w budowie przeznaczonych na wynajem i rozglądamy się za kolejnymi okazjami. W naszym podejściu ważne jest, aby mieć kontrolę nad projektem i wyposażeniem lokali oraz powierzchni wspólnych, dlatego też wolimy inwestować w całe budynki przeznaczone na wynajem" - powiedział Stanislav Kubáček, który kieruje w Heimstaden zespołem odpowiedzialnym za przejęcia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i w Niemczech.

Heimstaden Bostad kupił nowe projekty za kwotę 380,9 mln zł od polskiego dewelopera, notowanej na giełdzie spółki Marvipol, której roczna sprzedaż na rynku polskim sięga 1 000 mieszkań.

Marvipol (co jest standardem w przypadku tego typu transakcji) zrealizuje budowę w formule pod klucz. W efekcie Heimstaden Bostad zyska na przestrzeni najbliższych dwóch lat ponad 647 nowoczesnych mieszkań i 11 lokali usługowych o łącznej powierzchni do wynajęcia przekraczającej 30 000 m2, a także 591 miejsc parkingowych. Umowa przewiduje także możliwość zakupu przez Heimstaden Bostad kolejnych 60 mieszkań w inwestycji na Służewcu. Przyszli najemcy będą mogli wynająć mieszkania o różnej powierzchni - od kawalerek po mieszkania trzypokojowe, podano także.

"Mamy niesłabnący apetyt na inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale nigdzie nie można prowadzić działalności bez dobrego wsparcia ze strony miejscowych partnerów. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się znaleźć wspaniałego eksperta z sektora deweloperskiego i zaufanego partnera, jakim jest spółka Marvipol. Jesteśmy przekonani, że będziemy mogli dalej rozwijać naszą współpracę na rynku polskim" - powiedział Kubáček.

Heimstaden planuje powołać polski zespół, który będzie zarządzał portfelem nieruchomości mieszkaniowych w kraju, gwarantując jednocześnie jakość usług świadczonych przyszłym najemcom. Spółka pracuje również nad kolejnymi projektami w innych większych miastach w Polsce, ale również w sąsiednich Czechach, skąd w zeszłym roku rozpoczęła swoją ekspansję na rynek Europy Środkowej, a obecnie wynajmuje tam 43 000 mieszkań, czytamy dalej.

Marvipol w raporcie bieżącym podał, że chodzi o umowy przedwstępne, dotyczące:

- 417 wyodrębnionych lokali mieszkalnych oraz 6 usługowych w inwestycji Moko Botanika za cenę 253 811 373 zł netto

- 94 lokale mieszkalne w inwestycji Studio Okęcie za cenę 38 452 600 zł netto

- 136 wyodrębnionych lokali mieszkalnych oraz 2 lokali usługowych w Unique Tower za cenę 89 103 940 zł netto.

"Moko Botanika, Studio Okęcie oraz Unique Tower to atrakcyjne zlokalizowane, wyróżniające się jakością wykonania i funkcjonalnością projekty. Zainteresowanie nimi ze strony tak renomowanego inwestora jak Heimstaden stanowi dla nas potwierdzenie słuszności naszej filozofii działania, stawiającej na pierwszym miejscu jakość realizowanych inwestycji. Zawarcie umowy z Heimstaden wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Marvipol Development, zakładającą m.in. dywersyfikację grona klientów naszych projektów. Heimstaden jest jednym z wiodących operatorów nieruchomości na wynajem w Europie, a ich wyjątkowe podejście stawiające na doświadczenie mieszkańców przynosi inspirujące perspektywy rozwoju w segmencie build-to-rent. Cieszymy się perspektywą współpracy z Heimstaden" - skomentował prezes Mariusz Ksiażek, cytowany w komunikacie Marvipolu.

Heimstaden Bostad to spółka z branży wynajmu lokali mieszkalnych, która koncentruje się na nabywaniu, budowie i zarządzaniu nieruchomości mieszkaniowych i innych nieruchomości.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)