Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
25.06.2019 10:59

Henderson Park przejął od 70% w portfolio nieruchomości biur. o pow. 105 tys. m2

Warszawa, 25.06.2019 (ISBnews) - Henderson Park ogłosił zakończenie transakcji przejęcia 70% udziałów w portfolio obejmującym 11 nowo wybudowanych budynków biurowych zlokalizowanych w najszybciej rozwijających się miastach w Polsce od firmy EPP, podała spółka. Jednocześnie utworzono podmiot joint-venture, w którym EPP obejmie 30% udziałów i będzie dalej zarządzać nieruchomościami we współpracy z zespołem asset management Henderson Park.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Transakcja stanowi dla nas okazję do wejścia na polski rynek, na którym widzimy duży potencjał i atrakcyjne warunki do rozpoczęcia działalności. Przeprowadzenie jej wspólnie ze spółką notowaną na giełdzie dobrze wpisuje się w naszą strategię poszukiwania

unikalnych i innowacyjnych metod dostępu do inwestycji na rynkach nieruchomości dla naszych klientów. Z zadowoleniem oczekujemy współpracy z EPP, doświadczoną spółką giełdową, przy zarządzaniu portfolio wysokiej jakości nieruchomości biurowych, jak i

rozwoju naszych relacji w przyszłości" - powiedział współzałożyciel Henderson Park Nick Weber, cytowany w komunikacie.

Transakcja pozwala Henderson Park na uzyskanie strategicznej pozycji na polskim rynku nieruchomości po atrakcyjnej cenie wejścia i nawiązanie współpracy z silnym lokalnym partnerem z wieloletnim doświadczeniem w Polsce. Portfolio w pełni wynajętych nieruchomości obejmuje 105 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, w większości klasy A, znajdującej się w 11 budynkach ulokowanych w trzech z pięciu największych polskich miast, w tym: O3 Business Campus w Krakowie, na który składają się trzy 11-piętrowe budynki o łącznej powierzchni 55 765 m2 i 1 205 miejsc parkingowych; Malta Office Park w Poznaniu, gdzie znajduje się sześć wolnostojących budynków z 5 lub 6 piętrami o łącznej powierzchni 29 065 m2 oraz 599 miejsc parkingowych; Symetris Business Park w Łodzi, w którym ulokowano dwa 10 piętrowe budynki o powierzchni 19 287 m2 oraz 383 miejsc parkingowych, poinformowano.

Wszystkie nieruchomości objęte transakcją otrzymały certyfikaty BREEAM na poziomie "bardzo dobry", posiadają najwyższy standard wykończenia i umożliwiają ich najemcom dowolną możliwość aranżacji przestrzeni. Nieruchomości w portolio, w którym na każdego

najemcę przypada średnio 2 500 m2 powierzchni, czerpią przychody od zdywersyfikowanej bazy 40 międzynarodowych i krajowych najemców, w tym z długoterminowych umów z takimi podmiotami jak McKinsey, Philips, Nordea Bank i Grant Thornton, czytamy dalej.

"Partnerstwo to pozwoli Henderson Park czerpać korzyści z naszej wiedzy i doświadczenia, a nasi najemcy będą mogli nadal korzystać z usług zarządzania biurami o najwyższej jakości. Transakcja pozwoli nam jednocześnie skupić się na strategicznych celach biznesowych, czyli na rozwoju naszego portfela nieruchomości handlowych na jednym z najbardziej dynamicznych rynków w Europie. Wierzymy, że jest to najlepsze rozwiązanie dla naszych najemców i akcjonariuszy" - ocenił prezes EPP Hadley Dean.

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 19 obiektów handlowych, sześć biurowych oraz dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835 000 m2. Projekty EPP zlokalizowane są w 20 największych miastach w Polsce. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) i Luksemburgu (Euro MTF).

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz