Notowania

rynek spożywczy
20.09.2019 17:59

Henryk Kania dostał więcej czasu. Jest decyzja sądu

Katowicki Sąd przedłużył zarządcy Zakładów Mięsnych Henryk Kania termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych do 31 października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Henryk Kania)
Henryk Kania, a właściwie zarządca firmy, ma czas do końca października na złożenie w sądzie istotnych dokumentów

"Zakłady Mięsne Henryk Kania w restrukturyzacji (...) informują, że 19 września 2019 r. zarządca ustanowiony dla spółki (...) powziął wiadomość o wydaniu przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód zarządzenia w którym przedłużono zarządcy termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych spółki do dnia 31 października 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Wcześniej termin ten był już kilkukrotnie wydłużany. Najpierw upływał w lipcu, później w sierpniu, a ostatnio - w połowie września.

Jednak ze względu na zablokowane dokumenty przez CBŚ, przedstawienie planu było niemożliwe. Pisaliśmy o tym w money.pl. Ostatecznie jednak czarny scenariusz się nie sprawdził i sąd zgodził się na kolejne przedłużenie terminu.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przypomnijmy, że na początku września Cedrob zawarł umowę produkcji na powierzonych surowcach z zarządcą Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji.

Planuje też wznowienie produkcji w zakładach przetwórczych restrukturyzowanej spółki w Goczałkowicach, Pszczynie i Mokrsku już na początku października. W pierwszym etapie planowane jest osiągnięcie produkcji na poziomie 1200 ton miesięcznie.

Zarządca ZM Henryk Kania złożył wniosek do prokuratury dot. członków zarządu

Docelowo, po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego, zakłady te mają produkować 4 tys. ton miesięcznie. Łącznie z Zakładami Mięsnymi Silesia, które już osiągnęły poziom 4 tys. ton i cały czas się rozwijają, grupa Cedrob planuje mieć udział w rynku przetwórczym na poziomie 8-10 tys. ton miesięcznie w perspektywie pięciu lat i nie wyklucza dalszej ekspansji.

CBŚ zajęło dokumenty ZM Kania. To może uniemożliwić stworzenie planu restrukturyzacji
ZM Kania upadnie, bo CBŚ zablokowało dokumenty? Cedrob poczeka na licytację

- Przystępując do rozmów z wierzycielami o umowie tzw. przerobowej, następnie wydzierżawieniu, a finalnie nabyciu przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania i składając ofertę w tym zakresie, mieliśmy świadomość, że to nie będzie łatwe zadanie, ale rzeczywistość pokazała, że jest znacznie trudniejsze, niż się spodziewaliśmy - mówi Andrzej Goździkowski, prezes zarządu Cedrob.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld zł w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz