Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Henryk Kania dostał więcej czasu. Jest decyzja sądu

0
Podziel się

Katowicki Sąd przedłużył zarządcy Zakładów Mięsnych Henryk Kania termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych do 31 października.

Henryk Kania, a właściwie zarządca firmy, ma czas do końca października na złożenie w sądzie istotnych dokumentów
Henryk Kania, a właściwie zarządca firmy, ma czas do końca października na złożenie w sądzie istotnych dokumentów (Henryk Kania)
bEhfvzqZ

"Zakłady Mięsne Henryk Kania w restrukturyzacji (...) informują, że 19 września 2019 r. zarządca ustanowiony dla spółki (...) powziął wiadomość o wydaniu przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód zarządzenia w którym przedłużono zarządcy termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych spółki do dnia 31 października 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Wcześniej termin ten był już kilkukrotnie wydłużany. Najpierw upływał w lipcu, później w sierpniu, a ostatnio - w połowie września.

Jednak ze względu na zablokowane dokumenty przez CBŚ, przedstawienie planu było niemożliwe. Pisaliśmy o tym w money.pl. Ostatecznie jednak czarny scenariusz się nie sprawdził i sąd zgodził się na kolejne przedłużenie terminu.

bEhfvzrb
Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przypomnijmy, że na początku września Cedrob zawarł umowę produkcji na powierzonych surowcach z zarządcą Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji.

Planuje też wznowienie produkcji w zakładach przetwórczych restrukturyzowanej spółki w Goczałkowicach, Pszczynie i Mokrsku już na początku października. W pierwszym etapie planowane jest osiągnięcie produkcji na poziomie 1200 ton miesięcznie.

bEhfvzrh

Docelowo, po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego, zakłady te mają produkować 4 tys. ton miesięcznie. Łącznie z Zakładami Mięsnymi Silesia, które już osiągnęły poziom 4 tys. ton i cały czas się rozwijają, grupa Cedrob planuje mieć udział w rynku przetwórczym na poziomie 8-10 tys. ton miesięcznie w perspektywie pięciu lat i nie wyklucza dalszej ekspansji.

- Przystępując do rozmów z wierzycielami o umowie tzw. przerobowej, następnie wydzierżawieniu, a finalnie nabyciu przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania i składając ofertę w tym zakresie, mieliśmy świadomość, że to nie będzie łatwe zadanie, ale rzeczywistość pokazała, że jest znacznie trudniejsze, niż się spodziewaliśmy - mówi Andrzej Goździkowski, prezes zarządu Cedrob.

bEhfvzri

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld zł w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhfvzrC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)