Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

HSBC przekazało polskim szpitalom i fundacjom ok. 640 tys. zł na walkę z wirusem

1
Podziel się

HSBC przekazało polskim szpitalom i fundacjom ponad 640 tys. zł na walkę z COVID-19, podała spółka. Środki zostały przekazane m.in. na specjalny Fundusz Interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Darowizny trafiły również do szpitali w Krakowie, Gdańsku, Warszawie i Malborku. Wsparcie otrzymała także Fundacja Onkologiczna Alivia.

HSBC przekazało polskim szpitalom i fundacjom ok. 640 tys. zł na walkę z wirusem
bEqWZVXF

"HSBC przeznaczyło 25 mln USD na przeciwdziałanie COVID-19 na całym świecie. Ponad 330 tys. zł z tej puli HSBC przekazało na Fundusz Interwencyjny Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu płynącemu od wielu firm i osób indywidualnych, które odpowiedziały na apel WOŚP, ze środków zebranych w ramach Funduszu Interwencyjnego zakupiono już m.in. 200 łóżek szpitalnych dla oddziałów intensywnej terapii, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów oraz tysiące masek, gogli, kombinezonów i innego sprzętu ochrony osobistej dla zespołów medycznych. Część sprzętu trafiła już do szpitali i placówek opiekuńczych w całej Polsce; kolejne dostawy zostaną zrealizowane w najbliższych tygodniach" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo HSBC Service Delivery przekazało 210 tys. zł na rzecz szpitali w Krakowie. Środki trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego oraz Szpitala im. Żeromskiego, które są głównymi ośrodkami leczenia pacjentów zakażonych COVID-19 w województwie małopolskim. Dzięki wsparciu przekazanemu przez HSBC Service Delivery krakowskie szpitale będą mogły zapewnić swojemu personelowi więcej środków dezynfekcyjnych i ochrony osobistej. Zakupią również dodatkowe urządzenia ratujące życie, aby jak najlepiej odpowiedzieć na obecny kryzys i pomóc rosnącej liczbie pacjentów.

Z kolei polski oddział HSBC Bank France przeznaczył 100 tys. zł na rzecz szeregu instytucji walczących z pandemią. Środki na zakup sprzętu ochronnego trafiły do oddziału dziecięcego Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Szpitala w Malborku, wskazano.

bEqWZVXH

Darowiznę otrzymała także Fundacja Onkologiczna Alivia, która przeznaczy ją na sfinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla pracowników oddziałów onkologicznych szpitali oraz chorych na raka.

HSBC France (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce jest częścią Grupy HSBC. Grupa HSBC obsługuje klientów na całym świecie za pośrednictwem placówek zlokalizowanych w 66 krajach i terytoriach Europy, regionu Azji i Pacyfiku, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Z aktywami o wartości 2 659 miliardów USD na dzień 31 marca 2019 roku, HSBC jest jedną z największych na świecie instytucji finansowych. W Polsce koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych.

bEqWZVYi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Prec z 500+
rok temu
Malutko, oj malutko.