Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

HSBC przekazało polskim szpitalom i fundacjom ok. 640 tys. zł na walkę z wirusem

1
Podziel się:

HSBC przekazało polskim szpitalom i fundacjom ponad 640 tys. zł na walkę z COVID-19, podała spółka. Środki zostały przekazane m.in. na specjalny Fundusz Interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Darowizny trafiły również do szpitali w Krakowie, Gdańsku, Warszawie i Malborku. Wsparcie otrzymała także Fundacja Onkologiczna Alivia.

HSBC przekazało polskim szpitalom i fundacjom ok. 640 tys. zł na walkę z wirusem

"HSBC przeznaczyło 25 mln USD na przeciwdziałanie COVID-19 na całym świecie. Ponad 330 tys. zł z tej puli HSBC przekazało na Fundusz Interwencyjny Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu płynącemu od wielu firm i osób indywidualnych, które odpowiedziały na apel WOŚP, ze środków zebranych w ramach Funduszu Interwencyjnego zakupiono już m.in. 200 łóżek szpitalnych dla oddziałów intensywnej terapii, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów oraz tysiące masek, gogli, kombinezonów i innego sprzętu ochrony osobistej dla zespołów medycznych. Część sprzętu trafiła już do szpitali i placówek opiekuńczych w całej Polsce; kolejne dostawy zostaną zrealizowane w najbliższych tygodniach" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo HSBC Service Delivery przekazało 210 tys. zł na rzecz szpitali w Krakowie. Środki trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego oraz Szpitala im. Żeromskiego, które są głównymi ośrodkami leczenia pacjentów zakażonych COVID-19 w województwie małopolskim. Dzięki wsparciu przekazanemu przez HSBC Service Delivery krakowskie szpitale będą mogły zapewnić swojemu personelowi więcej środków dezynfekcyjnych i ochrony osobistej. Zakupią również dodatkowe urządzenia ratujące życie, aby jak najlepiej odpowiedzieć na obecny kryzys i pomóc rosnącej liczbie pacjentów.

Z kolei polski oddział HSBC Bank France przeznaczył 100 tys. zł na rzecz szeregu instytucji walczących z pandemią. Środki na zakup sprzętu ochronnego trafiły do oddziału dziecięcego Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Szpitala w Malborku, wskazano.

Darowiznę otrzymała także Fundacja Onkologiczna Alivia, która przeznaczy ją na sfinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla pracowników oddziałów onkologicznych szpitali oraz chorych na raka.

HSBC France (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce jest częścią Grupy HSBC. Grupa HSBC obsługuje klientów na całym świecie za pośrednictwem placówek zlokalizowanych w 66 krajach i terytoriach Europy, regionu Azji i Pacyfiku, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Z aktywami o wartości 2 659 miliardów USD na dzień 31 marca 2019 roku, HSBC jest jedną z największych na świecie instytucji finansowych. W Polsce koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Prec z 500+
2 lata temu
Malutko, oj malutko.