Notowania

energetyka
03.12.2019 10:31

IBRiS: Działania proekologiczne firm są ważne zdaniem 59% MŚP

Warszawa, 03.12.2019 (ISBnews) - Ponad połowa małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) (59%) uważa, że podejmowanie działań proekologicznych jest ważne w kontekście budowanego biznesu, wynika z badania IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie Banku Ochrony Środowiska (BOŚ).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Społeczna odpowiedzialność biznesu, której częścią są działania z zakresu poprawy stanu środowiska, będzie miała coraz większe znaczenie dla konsumentów. Już dziś przedsiębiorstwa, wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, rezygnują z plastiku, segregują odpady i informują, jak wdrożone procedury pozwalają redukować emisję dwutlenku węgla" - powiedział prezes BOŚ Bogusław Białowąs, cytowany w komunikacie.

W ocenie prawie połowy przedstawicieli MŚP (49%), walor ekologiczny ich przedsięwzięć jest ważny dla kontrahentów, a dla czterech na dziesięciu badanych (39%) to sprawa neutralna, zaś zdaniem 12% inwestycje proekologiczne nie są istotne dla ich klientów.

Firmy najchętniej zainwestowałyby w instalację fotowoltaiczną (20% odpowiedzi). Z kolei 18% przedsiębiorstw wybrałoby wymianę źródła energii lub ogrzewania, a 14% taboru na nowszy bądź bardziej ekologiczny, podano także.

"Mniejszą popularnością cieszyłaby się wymiana oświetlenia na energooszczędne (9%), termomodernizacja (8%) oraz działania pozwalające na ograniczenie zużycia materiałów i surowców (7%). 19% ankietowanych nie wskazało konkretnego rozwiązania" - czytamy w materiale.

Wśród przedstawicieli MŚP ok. sześciu na dziesięciu z nich uważa działania prośrodowiskowe za ważne, a zdaniem ponad jednej trzeciej (36%) tego typu aktywność ma neutralny wpływ na prowadzenie biznesu. 5% badanych uznaje, że takie inicjatywy nie są istotne dla ich funkcjonowania.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: energetyka, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2019

Kornelia990Dobrze, że świadomość słuszności prowadzenia tego typu działań jest coraz większa.

Rozwiń komentarze (1)