Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
18.03.2020 14:42

IDM zwróciła się do zarządu GPW o pilne skrócenie sesji giełdowej 

Warszawa, 18.03.2020 (ISBnews) - Izba Domów Maklerskich (IDM) zwróciła się do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z wnioskiem o pilne skrócenie sesji giełdowej do godz. 16:15 ze skutkiem natychmiastowym, podała IDM.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pierwszy wniosek o zmianę godzin sesji został przekazany do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 26 lutego 2020 r., przypomniano.

"W ocenie IDM skrócenie godzin trwania sesji przynosi istotne korzyści dla rynku, takie jak poprawa płynności oraz obniżenie kosztów działalności domów maklerskich. Skrócenie sesji nie rodzi negatywnych skutków, takich jak spadek obrotów na rynku czy przychodów spółki prowadzącej rynek regulowany jak i branży maklerskiej" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie skrócenie sesji wpłynie pozytywnie na działalność domów i biur maklerskich, które w wyniku zagrożenia epidemiologicznego w kraju, wprowadzają zmiany w organizacji pracy, podkreślono.

IDM ponawia apel o podjęcie konsultacji z członkami giełdy w celu ustalenia docelowo optymalnego czasu trwania sesji giełdowej, podsumowano.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

DOŚĆpo co pisowcy chcą dobić polaków "tuzy ekonomi" glapiński z NBP i RPP + KNF

Rozwiń komentarze (1)