Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

IMC osiągnął poziom 9,33 t/ha wydajności zbiorów kukurydzy

0
Podziel się

Grupa IMC w ubiegłym tygodniu zakończyła zbiory kukurydzy, podała spółka. Wynik żniw są zbliżone do ubiegłorocznych. Plon z powierzchni 69,2 tys. ha wyniósł 645,5 tys. ton, co daje wydajność na poziomie 9,33 t/ha.

IMC osiągnął poziom 9,33 t/ha wydajności zbiorów kukurydzy
bDTuQBWt

Wynik ten jest lepszy o 77% od średniej krajowej (według oficjalnych danych 30.11.2020 średnia wydajność kukurydzy na Ukrainie wyniosła 5,26 t/ha), podano.

"W rolnictwie żaden z sezonów nie można porównać pod względem warunków z poprzednim. 2020 rok nie jest wyjątkiem i jego 'unikalność' odbiła się na wszystkich segmentach gospodarki. Jeśli dla większości branż decydujących czynnikiem była pandemia koronawirusa i związane z nimi ograniczenia, to dla rolnictwa wyzwaniem był brak wilgotności w glebie związany z bezśnieżną zimą, chłodna wiosna i letnia susza. Niemniej jednak, prawidłowy wybór hybrydowych nasion kukurydzy, zrównoważony system dokarmiania, wysoka jakość systemu ochrony roślin, a także zastosowanie wszystkich dostępnych nowoczesnych technologii pozwoliły osiągnąć wyniki porównywalne z najlepszymi sezonami. Kolejny raz potwierdziliśmy opinię zespołu produkcyjnego IMC, że jakościowa, wysokointensywna technologia ukazuje swój potencjał właśnie w niesprzyjających latach" - skomentował dyrektor operacyjny IMC Aleksander Wierżhihowskij, cytowany w komunikacie.

IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainy. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik, soja, ziemniaki)
, magazynowanie płodów rolnych oraz produkcja mleka. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

bDTuQBWW
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)