Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
17.06.2019 13:20

Immofinanz SP wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Warsaw Spire

Immofinanz Services Poland, spółka zależna należąca w całości do ImmoFinanz AG, złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. przejęcia kontroli nad dwiema spółkami WS Tower, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 13 czerwca, sprawa jest w toku.

"Przedmiotem zgłoszenia jest zamiar koncentracji polegającej na przejęciu kontroli przez Immofinanz Services Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie nad spółkami WS Tower Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Pl. Europejski 1 spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Warszawie oraz WS Tower Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie poprzez nabycie przez spółkę zależną 100% udziałów i akcji w ww. spółkach" - czytamy w komunikacie.

W ub. tygodniu Immofinanz podało, że nabywa od Ghelamco Group i Madison International Realty budynek biurowy Warsaw Spire Tower o łącznej powierzchni ok. 71 600 m2 za uzgodnioną wartość nieruchomości ok. 386 mln euro. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez polski organ antymonopolowy. Oczekiwany przychód z najmu to ok. 19,6 mln euro rocznie.

Immofinanz Services Poland jest spółką zależną należącą w całości do ImmoFinanz AG z siedzibą w Wiedniu, Austria, spółki dominującej Grupy ImmoFinanz, międzynarodowej grupy kapitałowej, którą tworzą liczne podmioty na całym świecie. ImmoFinanz AG jest spółką notowaną na giełdzie w Warszawie i Wiedniu. Jej działalność koncentruje się na obrocie, rozwoju, komercjalizacji i zarządzaniu wysokiej jakości nieruchomościami w segmencie biurowym, handlowym, logistycznym i mieszkaniowym w kilku krajach w Europie.

WS Tower Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Pl. Europejski 1 spółka komandytowo-akcyjna oraz WS Tower Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością są właścicielami budynku biurowego Warsaw Spire położonego w Warszawie i prowadzą działalność obejmującą wynajem powierzchni biurowych. Wyżej wymienione spółki są obecnie współkontrolowane przez Grupę Madison International Realty oraz Grupę Ghelamco European Property Fund.

Grupa Madison obejmuje podmioty zajmujące się dokapitalizowaniem, inwestowaniem oraz zarzadzaniem nieruchomościami komercyjnymi klasy A, koncentrujące się na inwestycjach w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Europie Zachodniej.

Grupa Ghelamco jest europejskim inwestorem w branży nieruchomości, zajmującym się przede wszystkim realizacją inwestycji, zarządzaniem nieruchomościami oraz najmem powierzchni komercyjnych. Podmioty Grupy Ghelamco działają w segmencie nieruchomości biurowych, mieszkaniowych, handlowych, rekreacyjnych i logistycznych. Grupa Ghelamco koncentruje swoją działalność na rynkach: Belgii, Francji, Polski, Ukrainy i Rosji.

Tagi: finanse, bankowość, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz