Notowania

rynek spożywczy
24.01.2020 21:17

Indykpol znika z giełdy. Jest wniosek do KNF

W piątek Indykpol złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na wycofanie wszystkich swoich akcji Giełdy Papierów Wartościowych. To oznacza, że firma zniknie z parkietu po 26 latach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Po 26 latach firma Indykpol znika z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (Fot: Rafał Guz)

"Zarząd Indykpol S.A. informuje, że w związku z podjęciem przez nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki (...) w dniu 24 stycznia 2020 roku został złożony do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek (...) dotyczący wycofania akcji emitenta z obrotu na rynku regulowanym" - czytamy w komunikacie.

W połowie grudnia Rolmex, działając w porozumieniu z Warmińsko-Mazurskim Handlem Międzynarodowym, Feliksem Kulikowskim, Piotrem Kulikowskim, Dorotą Madejską, Jarosławem Madejskim, Mateuszem Madejskim oraz Elżbietą Dorosz, ogłosił przymusowy wykup 21,3 proc. akcji Indykpolu po 65 zł za akcję.

Po zakończeniu przymusowego wykupu, Indykpol oraz Rolmex wraz z podmiotami będącymi stronami porozumienia posiadają łącznie 100 proc. akcji spółki.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

W połowie grudnia GPW podjęła uchwałę w sprawie zawieszenia obrotu na głównym rynku akcjami Indykpolu w związku z przekazanym zawiadomieniem o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu akcji spółki.

Grupa kapitałowa Indykpol jest największą w Polsce organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych.

Firma zadebiutowała na GPW w 1994 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 891,48 mln zł w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2020

XxxxI dobrze teraz to strach być na świeczniku, poza tym przez ostatnie lata giełda zeszła na psy, padaka największa od ever

24-01-2020

henrykGiełda dała nagrodę get backowi

25-01-2020

John9Oby na tym nie ucierpiał AZS.

Rozwiń komentarze (4)