Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

innogy Renewables Polska rozpoczęło budowę farmy wiatrowej w Żukowicach

0
Podziel się:

innogy Renewables Polska rozpoczyna budowę lądowej farmy wiatrowej Żukowice składających się z 11 turbin wiatrowych, podała spółka. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2020 r.

innogy Renewables Polska rozpoczęło budowę farmy wiatrowej w Żukowicach

"Ogromnie cieszy nas fakt, że po zaledwie czterech latach od ostatniej inwestycji w sektorze energetyki wiatrowej, znów mamy okazję instalować turbiny wiatrowe budując Park Wiatrowy Żukowice. Wygrana przez innogy Renewables Polska aukcja, której wyniki ogłoszono w listopadzie zeszłego roku, to kolejny, niezwykle ważny element naszego zaangażowania w rozwój, budowę i popularyzację odnawialnych źródeł energii w Polsce. Fakt, że od realizacji poprzedniego projektu minęło tak niewiele czasu, to potwierdzenie zasadności rozwoju strategicznej współpracy z Grupą Nordex" - powiedział członek zarządu innogy Renewables Polska Robert Macias, cytowany w komunikacie.

Farma otrzymała wsparcie w drodze aukcji, przeprowadzonej w listopadzie 2018 roku przez Urząd Regulacji Energetyki.

Grupa innogy eksploatuje w Polsce 8 parków wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 240 MW. Farmy wiatrowe umiejscowione są w czterech regionach Polski: w Nowym Stawie w pobliżu Gdańska, Opalenicy w rejonie Poznania, Krzęcina i Tychowa na terenie Pomorza Zachodniego oraz na obszarze województwa podlaskiego, w okolicach Suwałk, Piecek i Taciewa.

Największymi firmami należącymi do Innogy w Polsce są Innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz firma Innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)